Najdziwniejsze atrakcje turystyczne w Polsce! Nie uwierzysz, że istnieją!

Najdziwniejsze atrakcje turystyczne w Polsce! Nie uwierzysz, że istnieją!

Polska to kraj pełen pięknych i cudownych zakątków idealnych na wakacje i urlop. Poza pięknymi widokami i imponującymi zabytkami w naszym kraju znajdziemy także niezwykłe i niecodzienne atrakcji. Niektóre z nich naprawdę się wyróżniają! Sprawdź, które z nich są najdziwniejsze!

Kaplica Czaszek w Kudowie-Zdroju – najbardziej niepokojąca atrakcja w Polsce!fot. Marcin, Adobe Stock

Wśród najdziwniejszych oraz najbardziej niezwykłych atrakcji w Polsce znajdziemy naprawdę niepokojące miejsca. W Czermnej – jednej z dzielnic Kudowy-Zdroju – znajdziemy Kaplicę Czaszek. Ta wyjątkową barokowa świątynia jest jedną z głównych atrakcji popularnego uzdrowiska oraz miejscem dla ludzi o mocnych nerwach. Jej wnętrze „ozdobione” jest licznymi ludzkimi czaszkami i kośćmi, które pokrywają niemal każdy skrawek sufitu oraz ścian. Na dodatek w podziemiach kaplicy znajdują się szczątki tysięcy innych osób. Pomysłodawcą tego niecodziennego przedsięwzięcia był ówczesny proboszcz, który z pomocą grabarza oraz kościelnego odkryli w okolicy liczne groby ofiar lokalnych bitew i zarazy. Przez kolejne lata wspólnie zbierali oni szczątki z pobliskich miejscowości, a następnie umieszczali je w kaplicy. Co ciekawe sam ksiądz wraz z grabarzem i kościelnym postanowili, że po swojej śmierci powinni spocząć w stworzonym przez siebie miejscu.


Wśród szczątków zdobiących wnętrze świątyni możemy zobaczyć między innymi czaszki grabarza, sołtysa Czermnej oraz jego żony, czaszkę Tatara, czaszkę z widocznymi zmianami chorobowymi, a także kość udową osoby mierzącej około 2 metrów! 


Atrakcyjne noclegi w Kudowie-Zdroju


Pensjonat Akacja

Pensjonat Akacja

Kudowa Zdrój, ul. Kombatantów

Pensjonaty 9.6
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Willa Dorotka

Willa Dorotka

Kudowa-Zdrój, ul. 1 Maja

Kwatery i pokoje 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Villa Pigmalion

Villa Pigmalion

Kudowa Zdrój, ul. Spacerowa

Wille 9.4
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Zobacz także: Najbardziej niepokojące miejsca w Polsce 


Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy – najdziwniejsze muzeum w Polsce?


Wśród najdziwniejszych polskich atrakcji turystycznych możemy wymienić kilka placówek muzealnych. Jedna z najbardziej charakterystycznych znajduje się w Bydgoszczy i poświęcona jest… mydłu oraz brudowi! W Muzeum Mydła i Historii Brudu na zwiedzających czekają ciekawe prezentacje oraz ekspozycje poświęcone historii higieny człowieka od czasów starożytnych po czasu PRL-u. Pośród eksponatów znajdziemy między innymi wyposażenie dawnej fabryki mydła, szczotki z końskiego włosia, balie do prania, żeliwne wanny, maglownice i suszarki, a także zabytkową skrzynkę po proszku do prania. Ciekawym elementem zbiorów muzealnych jest kolekcja mydeł pochodzących z całego świata. Jedną z głównych atrakcji czekających na zwiedzających są warsztaty, na których będziemy mogli poznać proces produkcji mydła oraz stworzymy swoją własną kostkę! Zanim jednak poznamy historię brudu oraz sposobów walki z nim, koniecznie powinniśmy zacząć zwiedzanie od umycia rączek!


Atrakcyjne miejsca noclegowe w Bydgoszczy:

Apartamenty Stary Port

Apartamenty Stary Port

Bydgoszcz, ul. Stary Port

Apartamenty
Pokoje Orbi

Pokoje Orbi

Bydgoszcz, ul. Wczasowa

Kwatery i pokoje 8.0
Noclegi e-Stay

Noclegi e-Stay

Bydgoszcz, ul. Sanatoryjna

Kwatery i pokoje 9.9


Zobacz także: Okolice Bydgoszczy - co warto zobaczyć?


Krzywy Las około Gryfina – najdziwniejsza atrakcja przyrodnicza w Polsce!fot. Kalasancjusz, Pixabay.com CC0

W województwie zachodniopomorskim znajdziemy wiele ciekawych przyrodniczych zakątków. Wśród nich znajdziemy także jedną z najdziwniejszych atrakcji turystycznych w Polsce! W Nowym Czarnowie – spokojnej miejscowości znajdującej się koło Gryfina, około 30 kilometrów od Szczecina – znajdziemy charakterystyczne skupisko drzewa zwane Krzywym Lasem. W miejscu tym będziemy mogli zobaczyć kilkaset dziwnie zdeformowanych sosen zwyczajnych. Miejscowe drzewa posiadają charakterystyczne wygięcie na wysokości około 20 centymetrów nad ziemią. W miejscu tym pnie wyginają się pod kątem aż 90 stopni. Las sprawia wrażenia zdeformowanego pod wpływem nieznanej siły! Na temat Krzywego Lasu koło Gryfina powstało wiele teorii. Najbardziej prawdopodobna wersji mówi, że drzewa zostały ukształtowane w ten sposób w wyniku celowych działań ludzi. Sosny miały w przyszłości zostać przeznaczone do celów szkutniczych i stolarskich. Las koło Gryfina jest jednym z najciekawszych i najdziwniejszych miejsc w okolicy. Jednocześnie to świetny zakątek na rodzinny spacer! 


Atrakcyjne noclegi w okolicy Krzywego Lasu w Gryfinie:

Pokoje 4 you

Pokoje 4 you

Szczecin, ul. Wrocławska

Hotele 7.6
Hotel Wodnik

Hotel Wodnik

Gryfino, ul. 1-go Maja

Hotele 9.1
Kwatera Pod Gruszką

Kwatera Pod Gruszką

Szczecin, ul. Bohaterów Narwiku

Kwatery i pokoje 9.5


Piramida w Rapie – jeden z najdziwniejszych grobowców w Polsce!


fot. Oliver Nowak, Adobe Stock

Mimo że od Egiptu dzielą nas niemal 3 tysiące kilometrów, to kilka piramid będziemy mogli zobaczyć, podczas zwiedzania naszego kraju. W Rapie – niewielkiej i spokojnej miejscowości położonej blisko granicy z Rosją – czeka charakterystyczna piramida wzniesiona z polecenia pruskiego barona von Fahrenheida. Została ona wybudowana na początku XIX wieku i miała pełnić funkcję rodzinnego grobowca. Ukryta na uboczu pośród mazurskich lasów piramida tworzy nietypowy i tajemniczy widok. Dodatkowo grobowiec szybko obrósł kolejnymi legendami oraz strasznymi historiami na temat odkrytych w niej znalezisk m.in.: zmumifikowanych ciał rodziny barona pozbawionych głów. Według lokalnych przekazów barona obwiniano za pomór okolicznego bydła, dlatego też, by przerwać jego pośmiertne wpływy, ciała pozbawiono głów. O wiele bardziej prawdopodobna wersja mówi, że dokonali tego Rosjanie podczas swoich grabieży. Kolejna historia głosi, że tajemnicza piramida obłożona jest klątwą, dlatego każdy, kto wejdzie do niej, umrze później w męczarniach. 


Atrakcyjne noclegi w okolicy:


Zobacz także: Niezwykłe miejsca w Polsce, o których mogłeś nie słyszeć


Skrzyżowanie rzek w Wągrowcu – najdziwniejsza rzeka w Polsce!


Najdziwniejsze atrakcje turystyczne w Polsce znajdziemy w okolicy Poznania. W ładnym i klimatycznym Wągrowcu możemy zobaczyć naprawdę niecodzienny zakątek. Na obrzeżach miasta czeka na nas jedyne w Polsce – oraz jedno z dwóch na całym świecie! – skrzyżowanie rzek! W miejscu tym rzeki Włna i Bielba krzyżują się na jednej płaszczyźnie i nadal płyną w swoich kierunkach! 


Jeżeli chcemy jeszcze bardziej urozmaicić naszą wizytę w Wągrowcu, możemy wyskoczyć na wycieczkę do okolicznej miejscowości Łaziska, gdzie zobaczmy kolejną tajemniczą polską piramidę!


Atrakcyjne noclegi w okolicy:
Następny artykuł Gdańsk. Lista miejsc, w...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej