Pogoda na 1 tydzień października 2019

Nadeszła jesień. Dni robią się coraz krótsze i chłodniejsze, a i słońca też tak jakby mniej. Wiele osób zastanawia się, jak przetrwać jesień. Sposobów jest mnóstwo, ale na pewno jednym ze sprawdzonych będzie podróżowanie w wyjątkowe miejsca. Jak zapowiada się pogoda na pierwszy tydzień października? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

Złote liście, kasztany, czy żołędzie – to bez wątpienia pierwsze skojarzenia, gdy pomyśli się o jesieni. Jest porą roku, która potrafi zaskoczyć wspaniałą pogodą, na co liczymy również i w tym roku. Warto korzystać z podróży w wymarzone miejsca, gdyż jest zdecydowanie taniej, a i turystów jest zdecydowanie mniej. Jesień stanowi tak naprawdę okres przejściowy pomiędzy wakacjami, a sezonem zimowym w popularnych kurortach. Każdy, kto marzy o odpoczynku w ciszy i spokoju, powinien się zdecydować właśnie na październik.

 

Pogoda taka, jak na jesień przystało – trochę słońca i trochę deszczu. O temperaturach powyżej 20 stopni Celsjusza możemy już zapomnieć, ale wspomnienia z latem z pewnością zawsze podniosą temperaturę i przywołają miłe skojarzenia z miejscem lub regionem. Pierwszy tydzień października zmienny. Mogą pojawiać się opady deszczu, będą również chwile ze słońcem, a to wszystko w towarzystwie temperatur na poziomie do 16-17 stopni Celsjusza. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 nad morzem

 

Jesień nad morzem również może być piękna i mile spędzona, szczególnie jeśli w planach mamy spacery brzegiem morza i korzystanie z klimatu wybranego przez nas miejsca. Podziwianie sztormów, powietrze przesycone jodem i słońce, które jest prognozowane to tylko niektóre atuty, mające zachęcić do przyjazdu nad morze właśnie jesienią. Pierwszy tydzień października zapowiada się korzystnie, z temperaturami w granicach 12-13 stopni Celsjusza. Prognozowana jest słoneczna aura, która może zostać zakłócona przez niewielkie opady deszczu 6 i 7 października.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów nad morzem? Oto nasze propozycje!

 

Noclegi w Mielnie

Noclegi w Sianożętach

Noclegi w Karwi

Noclegi w Krynicy Morskiej

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 na Mazurach

 

Marząc o jesiennym wyjeździe na Mazury, wyobrażamy sobie niesamowite widoki jezior w złoto-czerwonym otoczeniu, które to właśnie przyciąga tak wielu turystów w okresie jesiennym. Prawda jest taka, że na Mazurach można zawsze miło spędzić czas i to niezależnie od pory roku. Z pogodą bywa tu różnie, a ta na pierwszy tydzień października zapowiada się typowo jesiennie i zmiennie. Opady deszczu możliwe 4, 6 i 7 października. Poza tym słoneczna aura i temperatury na poziomie 10-12 stopni Celsjusza.

 

Planujesz wyjazd na Mazury i poszukujesz noclegu? Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi!

 

Noclegi w Mrągowie

Noclegi w Orzyszu

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w Polsce centralnej

 

Złota polska jesień w miastach Polski centralnej to szereg propozycji, które sprawią, że ta pora roku może okazać się tą wyjątkową i nie aż tak straszną i negatywnie wpływającą na nasz nastrój. Spacery po parku i zbieranie kolorowych liści, spotkania ze znajomymi i rodziną, czy też nadrabianie zaległości filmowych i książkowych – od nas samych tak naprawdę zależy, czy będziemy w stanie zaprzyjaźnić się z tą porą roku, czy też oddamy się lenistwu we własnych czterech kątach i zaczniemy odliczać dni do wiosny, bo o zimie już nie ma co nawet wspominać. W pierwszym tygodniu października będziemy mogli spędzać wolny czas aktywnie, jak i leniwie we własnych czterech kątach. Przewidywana jest piękna i słoneczna aura, jak też opady deszczu. Na termometrach wartości od 11 do 14 stopni Celsjusza, deszcz przewidywany od 4 do 7 października.

 

Poszukujesz noclegów w Polsce centralnej? Wybierz ten najlepszy!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Poznaniu

Noclegi w Łodzi

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w górach

 

Góry jesienią to nieprawdopodobne doznania dla oczu. Widoki potrafią zapierać dech w piersiach i słusznie właśnie ta pora roku jest uważana za najpiękniejszą w regionach górskich. Malownicze widoki dopełnione kolorami jesieni to powód, dla których właśnie w październiku część osób wybiera się na wyjazd krótszy lub dłuższy.

 

Pogodowo też nie jest tak tragicznie, bo na przemian słońce i deszcz, a temperatury też na przyzwoitym poziomie, bo w pierwszym tygodniu października będą przekraczać 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w Tatrach

 

Na Podhalu stopniowo czuć chłód w powietrzu. Mało tego, w wyższych partiach gór pojawia się już śnieg, co zwiastuje że jesień zagościła już tu na dobre. Pomimo tego, region jest chętnie odwiedzany przez turystów, którzy przyjeżdżają tu dla samej miejscowości, jak i przede wszystkim dla gór, które o każdej porze roku są niesamowite. Pogoda w pierwszym tygodniu października typowo jesienna, z temperaturami od 10 do 12 stopni Celsjusza. Na ogół słonecznie, deszcz może się pojawić 5 i 7 października.

 

A może Tatry? Jeśli zamierzasz wybrać się w ten region, to już dziś pomyśl nad rezerwacją noclegu!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Kościelisku

Noclegi w Gliczarowie Górnym

Noclegi w Małem Cichem

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w Pieninach

 

Pieniny to popularny kierunek wyjazdów również jesienią. Panuje tu niesamowity klimat, a i wędrówki po górach same w sobie potrafią być wyjątkowe i wypełnione zapierającymi dech w piersiach widokami. Pierwszy tydzień października zapowiada się przyjemnie, z temperaturami od 14 do 17 stopni Celsjusza. Do tego wszystkiego dużo słońca. Deszcz możliwy jedynie 5 i 7 października, na szczęście będzie tylko przelotny i niezbyt intensywny.

 

Planujesz wyjazd w Pieniny? Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w tym regionie!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Czorsztynie

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w Bieszczadach

 

Na myśl o Bieszczadach chyba każdy marzy o wędrówkach po wyjątkowych szlakach w tym regionie, niezależnie czy to lato, jesień, czy zima. Na uwagę zasługuje fakt, że każdego roku są one chętnie odwiedzane przez turystów. Niewielki spadek zainteresowania można zauważyć w okresie jesiennym, dlatego już dziś warto jest zainteresować się tym regionem i zaplanować nawet krótki, około tygodniowy wyjazd. Warunki będą co prawda bardzo jesienne, ale dla chcącego nic trudnego. W pierwszym tygodniu października od 10 do 15 stopni Celsjusza i przewaga deszczu, który jest spodziewany 4, 5 i 7 października.

 

Jeśli Twoje marzenia są związane z Bieszczadami, to nie zastanawiaj się i już dziś zarezerwuj swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Noclegi w Baligrodzie

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w Karkonoszach

 

Zdecydowanie najzimniejszym regionem górskim w pierwszym tygodniu października będą Karkonosze. Tu można się spodziewać nawet opadów deszczu ze śniegiem. Niestety temperatury nie przekroczą raczej 10 stopni Celsjusza. Cały ten okres w pogodzie będzie zdominowany przez opady, które są przewidywane od 5 do 8 października. Dobra informacja jest taka, że od 1 do 4 października sporo słońca i temperatury na poziomie od 8 do 10 stopni Celsjusza.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Karkonoszach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Piechowicach

Noclegi w Świeradowie-Zdroju

 

Pogoda na 1 tydzień października 2019 w Beskidach

 

W Beskidach podobnie, jak w całym kraju, zmiennie i typowo jesiennie. Będzie za to odrobinę cieplej, bo w granicach 15 stopni Celsjusza. Deszcz możliwy 5, 7 i 8 października. Region Beskidów jest bogaty w różnego typu atrakcje i to dosłownie dla każdej grupy wiekowej. Do tego wspaniałe góry, które jesienią wynagradzają ich zdobycie niesamowitymi widokami. Przekonaj się sam!

 

Wybierasz się w Beskidy i poszukujesz noclegu? Spieszymy z podpowiedzią!

 

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Ustroniu

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Brennej

 

Pierwszy tydzień października, jak na jesień przystało, bardzo zmienny. Będą chwile przyjemne i te wypełnione opadami deszczu. Niezależnie od tego, jak wykorzystamy swój czas, powinniśmy cieszyć się każdą chwilą, spędzoną na swój wyjątkowy sposób!

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Couleur (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również