Pogoda na marzec 2020

Pogoda na marzec 2020

Gdy tylko zbliża się marzec, niemal każdy z utęsknieniem oczekuje wiosny – tak bardzo wyjątkowej pory roku. Dni stają się dłuższe i bardziej słoneczne, a przyroda budzi się do życia. Póki co nie możemy narzekać, bo mamy łagodną zimę, ale wiosna to jednak wiosna. Czy nadchodzący marzec przyniesie nam powiew wiosennego powietrza? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na marzec 2020.

Ostatnie lata pokazały, że z tym miesiącem jest naprawdę różnie. Potrafi zaskoczyć przyjemnym ciepłem, jak i powrotem zimy. Przedwiośnie możemy obserwować niemal od początku zimy, ale czy prawdziwa wiosna nadejdzie w marcu? Wiele na to wskazuje, bo będzie coraz cieplej, z większą ilością słońca. Jeśli planujemy jeszcze pojeździć na nartach, to mamy ku temu ostatnią szansę w górach, gdzie będą jeszcze funkcjonować wyciągi narciarskie. Spieszmy się, bo czasu nie zostało tak wiele.

Z najnowszych informacji pogodowych wynika, że w marcu będziemy mieć do czynienia ze swoistą mieszanką pogodową. Zima nie da za wygraną – będą się pojawiać opady śniegu, na szczęście niewielkie. Poza tym w całym kraju sporo słońca. Na termometrach średnie wartości temperatur będą kształtować się w przedziale od 3 do nawet 10 stopni Celsjusza. Sprawdźmy szczegółowe informacje pogodowe dla poszczególnych regionów w kraju.

Pogoda na marzec 2020 nad morzem


Wyjazd nad morze przed sezonem, to bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą wypocząć od trudów codzienności, z dala od tłumów turystów. Marzec jest ku temu odpowiednim miesiącem. Pogodowo też całkiem przyzwoicie. W pierwszej połowie miesiąca jeszcze z akcentami zimy. Może popadać śnieg i śnieg z deszczem – na szczęście nie będą one intensywne. W kolejnych dniach pojawi się słońce. Na termometrach od 2 do maksymalnie 8 stopni Celsjusza. W drugiej połowie marca coraz cieplej i bardziej słoneczniej. Taka aura z pewnością zachęci do nadmorskich spacerów, tym bardziej, że na termometrach będzie można ujrzeć od 5 do 8 stopni Celsjusza.

Już dziś zaplanuj wyjazd nad morze i znajdź dla siebie wymarzony nocleg!

Noclegi w Trójmieście
Noclegi w Międzywodziu
Noclegi w Helu
Noclegi w Pobierowie

Pogoda na marzec 2020 na Mazurach


Jeszcze więcej spokoju i wspaniałych warunków do wypoczynku, można znaleźć w marcu na Mazurach. Region ten cieszy się nieustającą popularnością o każdej porze roku, nawet zimą. Tu, podobnie jak w przypadku morza, zima do końca nie odpuści. Pierwsza połowa marca to zmienne zjawiska pogodowe i przewaga opadów śniegu i śniegu z deszczem. Na termometrach od 0 do 5 stopni Celsjusza. Cieplej i słonecznie zrobi się w drugiej połowie miesiąca, co warto odpowiednio wykorzystać do podziwiania dobrodziejstw tego wspaniałego regionu. Dużo słońca i temperatury na poziomie od 4 do 8 stopni Celsjusza, to jasny sygnał, że nadchodzi wiosna.

Marzy Ci się mile spędzony czas na Mazurach? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Mikołajkach
Noclegi w Mrągowie
Noclegi w Węgorzewie
Noclegi w Elblągu

Pogoda na marzec 2020 w Polsce centralnej


W Polsce centralnej więcej słońca, a mniej chwil z opadami śniegu – to jasny sygnał, że wiosna zbliża się coraz większymi krokami. Polska centralna jest popularnym regionem krótszych i dłuższych wyjazdów, przede wszystkim ze względu na wspaniałe zabytki, spotkania biznesowe, wydarzenia kulturalne. Możliwości spędzania czasu tu jest mnóstwo. Pogoda przez cały marzec raczej nie powinna przeszkadzać w realizacji planów. Pierwsza połowa marca to przelotne opady śniegu i śniegu z deszczem. Czasem zza chmur wyjrzy słońce. Na termometrach od 2 do 7 stopni Celsjusza. Kolejne dni cieplejsze i z większą ilością słońca. Na termometrach od 6 do 9 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to mamy coś dla Ciebie!

Noclegi w Warszawie
Noclegi w Toruniu
Noclegi w Łodzi
Noclegi we Włocławku

Pogoda na marzec 2020 w górach


Sezon zimowy powoli się kończy również i w regionach górskich. Marzec to miesiąc, w którym pojawiają się pierwsi miłośnicy krokusów i pięknej wiosennej aury. O tej porze roku, góry robią niesamowite wrażenie. Pierwsza połowa marca nie przyniesie jednak do końca pięknej, wiosennej aury. Zima nie da o sobie zapomnieć. W wyższych partiach gór w dalszym ciągu wartości poniżej 0 stopni Celsjusza i opady śniegu. Niektóre wyciągi narciarskie powinny być jeszcze czynne, tak więc miłośnicy białego szaleństwa mają naprawdę ostatnią szansę, by poszusować na stokach. Dużo lepiej zrobi się za to w drugiej połowie miesiąca. Sprawdźmy, jak szczegółowo przedstawia się prognoza pogody dla poszczególnych regionów górskich.

Pogoda na marzec 2020 w Tatrach


W Tatrach póki co nie widać pełni wiosny w marcu. Nie powinno to w związku z tym martwić narciarzy, bo na doskonale przygotowanych trasach narciarskich można jeździć nawet do kwietnia. Początek miesiąca jeszcze ze śniegiem i deszczem ze śniegiem, jednak temperatury na plusie spowodują powolne topnienie białego puchu. Około 9 marca pojawi się słońce. Taki stan rzeczy może zostać czasami zakłócony przez przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, jednak nie będą to bardzo intensywne opady. W kolejnych dniach prognozuje się temperatury w okolicach 3-6 stopni Celsjusza.

A może by tak wyjechać w Tatry? Jeśli masz takie plany, to już dziś wybierz swój sprawdzony nocleg!

Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Gliczarowie Górnym
Noclegi w Białce Tatrzańskiej
Noclegi w Kościelisku

Pogoda na marzec 2020 w Pieninach


Pieniny w marcu to bez wątpienia będzie najcieplejszy region górski, jednak z dużą sumą opadów deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatury takie, jak na marzec przystało, czyli od 4 do 8 stopni Celsjusza. Można powiedzieć, że na wiosnę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Gdzieniegdzie mogą pojawić się ostatnie opady śniegu. Cieplej zrobi się dopiero w drugiej połowie marca – wtedy można mówić już o większej ilości chwil ze słońcem i możliwych słabych, przelotnych opadach śniegu. Warunki do aktywności na świeżym powietrzu znakomite. Pieniny robią szczególne wrażenie na wiosnę, dlatego warto się tam wybrać i pozwiedzać najpiękniejsze atrakcje regionu.

Wybierasz się w Pieniny w marcu? Już teraz zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Szczawnicy
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem
Noclegi w Czorsztynie
Noclegi w Łapszach Niżnych

Pogoda na marzec 2020 w Bieszczadach


W Bieszczadach podobnie, jak we wcześniej wspomnianych regionach górskich. Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, wobec czego będzie nam jeszcze przez jakiś czas towarzyszyć również w marcu. Początek marca to opady deszczu i temperatura na poziomie 7-8 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach zrobi się nieco chłodniej i powrócą opady śniegu, jednak nie powinny one być intensywne. Co ważne, słupki rtęci będą pokazywać w granicach 0 stopni Celsjusza, co z pewnością umożliwi utrzymanie się białej pokrywy w tym pięknym zakątku Polski. Cieplej, jednak w dalszym ciągu ze śniegiem, zrobi się w drugiej połowie marca. Chwil ze słońcem będzie niewiele. Na termometrach od 3 do 6 stopni Celsjusza.

A może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Sprawdź noclegi w popularnych miejscowościach!

Noclegi w Cisnej
Noclegi w Baligrodzie
Noclegi w Lutowiskach
Noclegi w Polańczyku

Pogoda na marzec 2020 w Karkonoszach


Karkonosze – popularne zimą, równie popularne na wiosnę. Warto podkreślić, że w tym regionie w dalszym ciągu utrzymają się korzystne warunki narciarskie, pomimo nadchodzącej wiosny. Marzec zapowiada się zmiennie – zarówno słonecznie, jak i z możliwymi przelotnymi opadami deszczu ze śniegiem. Początek marca ciepły i z przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Na większe chwile ze słońcem możemy liczyć dopiero po 21 marca, kiedy to słupki rtęci nie będą zaskakiwać zbyt optymistyczną temperaturą, bo od 2 do 5 stopni Celsjusza. Przyroda zacznie budzić się do życia. Nie może być nic piękniejszego niż wyjazd do tak pięknego regionu o tej porze roku. Taka pogoda powinna utrzymać się do końca miesiąca, dlatego też warto jest się wybrać w Karkonosze.

A może Karkonosze? Tu zawsze jest wyjątkowo!

Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie
Noclegi w Piechowicach
Noclegi w Świeradowie-Zdroju

Pogoda na marzec 2020 w Beskidach


Beskidy, podobnie jak pozostałe regiony górskie – ze zmienną aurą. Zimowe akcenty odczujemy praktycznie przez cały miesiąc, więc to ostatnia chwila dla spóźnialskich i spragnionych zimowych wrażeń, by zaplanować wyjazd w ten piękny region górski. Początek miesiąca ciepły, z przelotnymi opadami deszczu. Słupki rtęci pokażą nawet 10 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach nieco chłodniej, jednak zza chmur wyjrzy słońce. Termometry pokażą około 4 stopni Celsjusza. Prawdziwego ocieplenia można spodziewać się dopiero w drugiej połowie miesiąca, kiedy to na niebie pojawi się więcej słońca, a temperatury będą oscylować w granicach 7-9 stopni Celsjusza. W dalszym ciągu możliwe opady śniegu z deszczem. Taka sytuacja pogodowa utrzyma się do końca miesiąca.

Jeżeli wybierasz się w Beskidy, to już dziś znajdź swój sprawdzony nocleg!

Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Koniakowie
Noclegi w Istebnej
Noclegi w Zawoi

Jak widać, zima w większej części kraju, jeszcze nie da za wygraną. Jednak z każdym kolejnym dniem, wiosna zacznie się rozkręcać w całym kraju. I to bardzo dobra informacja, bo to najwyższa pora na powrót natury do pełni życia. A i nasze samopoczucie z każdym kolejnym dniem będzie coraz lepsze.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. _Alicja_ (pixabay.com, CC0)

Następny artykuł 10 największych festiwali...

Komentarze (1)

Jeżdżenie zim nad morze nie stało się dla mnie straszne od kiedy wybieram hotel Grand Lubicz. Kiedy pogoda jest okropna i nie pozwala na spacerowanie to zostaje w hotelu i napawam się zabiegami spa. Zawsze tam odpoczywam i relaksuje się. Zima nad morzem dla mnie nie jest nudna i można napatrzeć się na piękne widoki i puste plaże.

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej