Pogoda na drugą połowę marca 2020

Pogoda na drugą połowę marca 2020

Druga połowa marca to oficjalny początek kalendarzowej i astronomicznej wiosny. Pewnie większość śmiało stwierdzi, że wiosnę mamy za oknem od dłuższego czasu, tym bardziej że luty zapowiada się również nadzwyczaj ciepło. Czy marzec i jego druga połowa, faktycznie okaże się ciepły i wiosenny? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na drugą połowę marca 2020.

„W marcu jak w garncu” to powiedzenie, które powtarzane jest co roku wówczas, gdy w kalendarzu rozpoczyna się marzec. Ostatnie lata pokazały, że miesiąc ten jest nieprzewidywalny. Potrafi tak naprawdę zaskoczyć pozytywnym ciepłem i prawdziwą wiosenną aurą, jak i śniegiem i ujemnymi wartościami temperatur, szczególnie w jego drugiej połowie. Jeśli aura będzie taka, jak do tej pory, to nie powinniśmy się niczego obawiać, chyba że zima nagle przypomni sobie o nas i o tym, że śnieg spadł praktycznie tylko w górach.

Według najnowszych prognoz, aura na drugą połowę marca zapowiada się zmiennie, ale ze stabilnymi wartościami temperatur, które będą dochodzić do około 10 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem będą ustępować miejsca deszczom i mieszanym opadom. Na szczęście nie będą one zbyt intensywne. Sprawdźmy więc pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów kraju.

Pogoda na drugą połowę marca 2020 nad morzem


Początek wiosny nad morzem to bardzo trafiony pomysł, w szczególności jeśli chcemy odpocząć od codziennych obowiązków w ciszy i spokoju. Nie ma tłumów, powietrze nasycone jodem, warunki sprzyjają spacerom – nic tylko wybrać się w ulubione miejsce nad Bałtykiem. Druga połowa marca zapowiada się tu słonecznie i umiarkowanie ciepło. Na termometrach ujrzymy wartości od 5 do 8 stopni Celsjusza. Wiosna coraz bliżej.

Poszukujesz sprawdzonych noclegów nad morzem? Mamy coś dla Ciebie!

Noclegi w Jastrzębiej Górze
Noclegi w Mrzeżynie
Noclegi w Ustroniach Morskich
Noclegi we Władysławowie

Pogoda na drugą połowę marca 2020 na Mazurach


Nie ma chyba nic piękniejszego i przyjemniejszego niż wyjazd na Mazury w chwili, gdy wszystko zaczyna budzić się do życia. Wspaniałe krajobrazy jezior, do tego niezwykła przyroda i wspaniały klimat – trzeba to koniecznie wykorzystać, szczególnie że pogoda będzie sprzyjać. Przez całą drugą połowę marca dużo słońca. Padać nie powinno. Wartości temperatur będą się utrzymywać na poziomie od 3 do 8 stopni Celsjusza.

Marzy Ci się wyjazd na Mazury? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Rucianem-Nidzie
Noclegi w Starych Juchach
Noclegi w Pasymiu
Noclegi w Giżycku

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w Polsce centralnej


Skoro wiosna w wyżej wymienionych regionach zapowiada się pogodnie i słonecznie, to nie może być inaczej w miejscowościach Polski centralnej, w których również powinno być miło i sprzyjająco. Miasta obfitują w zabytki, zauważalny jest coraz większy ruch turystyczny. Przez całe 2 tygodnie prognozuje się dużo słońca i temperatury na poziomie od 5 do 9 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych noclegów w Polsce centralnej, to dobrze trafiłeś!


Noclegi w Warszawie
Noclegi w Poznaniu
Noclegi w Łodzi
Noclegi w Ciechocinku

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w górach


To ostatni dzwonek na zimowe szusowanie na górskich stokach. Zostały odpowiednio przygotowane na tak długi czas, jednak napływ coraz cieplejszych temperatur powoduje, że narciarze i snowboardziści powinni się spieszyć, jeśli jeszcze chcą korzystać z uroków zimy. Sama aura niesie ze sobą jeszcze kilka akcentów zimy, jednak prognozowanych jest więcej słonecznych dni z temperaturami rzędu 3-6 stopni Celsjusza. Gdzieniegdzie zaczną pojawiać się pierwsze krokusy, dlatego już dziś warto zaplanować wypoczynek w górach w tym miesiącu. Sprawdźmy, jak będzie się kształtować pogoda w poszczególnych regionach górskich.

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w Tatrach


Tatry zapewnią swoistą mieszankę pogodową w drugiej połowie marca. Początek tygodnia to opady deszczu i śniegu, z temperaturami rzędu od 2 do 6 stopni Celsjusza. Kolejne dni ze słońcem i z przelotnymi opadami śniegu. Słupki rtęci pokażą od 3 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza.

Wybierasz się w Tatry? Sprawdź noclegi, które możemy Ci zaproponować:

Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Małem Cichem
Noclegi w Nowym Targu
Noclegi w Witowie

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w Pieninach


W Pieninach aura podobna do tej w Tatrach, z tą różnicą że będzie nieco cieplej. Na początku tygodnia słupki rtęci mogą pokazać około 7-8 stopni Celsjusza, do słońce i przelotne opady deszczu ze śniegiem w kolejnych dniach. Kolejne dni bez większych zmian – dalej będą pojawiać się przelotne opady deszczu i śniegu, czasem zza chmur wyjrzy słońce. Na termometrach od 7 do 9 stopni Celsjusza.

Wyjeżdżasz w marcu w Pieniny? Zdecyduj się na sprawdzony nocleg:

Noclegi w Szczawnicy
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem
Noclegi w Niedzicy
Noclegi w Sromowcach Niżnych

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w Bieszczadach


Bieszczady na przełomie zimy i wiosny robią wyjątkowe wrażenie. Krajobraz, jak i sam klimat napawa optymizmem i daje wiele pozytywnej energii na każdy dzień. Sama aura bardzo zmienna. Początek tygodnia ze słońcem i temperaturami na poziomie od 3 do 4 stopni Celsjusza. Kolejne dni to z kolei głównie opady śniegu i temperatury w okolicach 4 stopni Celsjusza. Niech pocieszający będzie fakt, że początek kwietnia zapowiada się zdecydowanie lepiej pod każdym względem.

Wiosna w Bieszczadach? Dlaczego nie! Już dziś zarezerwuj swój nocleg:

Noclegi w Cisnej
Noclegi w Ustrzykach Górnych
Noclegi w Solinie
Noclegi w Lesku

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w Karkonoszach


Karkonosze to nieustannie popularny region i to niezależnie od pory roku. Na przełomie zimy i wiosny robi szczególne wrażenie. Turyści mają ostatnią możliwość, by korzystać z dobrze przygotowanych tras narciarskich, na niebie pojawia się coraz więcej słońca, a i sama atmosfera wypoczynku staje się zdecydowanie lepsza. Druga połowa marca w pogodzie to typowy misz-masz. Będą pojawiać się zarówno chwile ze słońcem, jak i opady śniegu. Temperatury też jakoś za bardzo nie będą napawać optymizmem, gdyż słupki rtęci pokażą odpowiednio od 1 do maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Pomimo tego, warto jest się wybrać o tej porze roku w ten piękny region górski.

Planujesz wypoczynek w Karkonoszach? Koniecznie zarezerwuj swój sprawdzony nocleg:

Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie
Noclegi w Jeleniej Górze
Noclegi w Kowarach

Pogoda na drugą połowę marca 2020 w Beskidach


Beskidy – cudowny region górski, niezależnie od warunków tam panujących, o każdej porze roku robią wyjątkowe wrażenie, a okoliczne atrakcje turystyczne tylko stanowią dopełnienie całości, jako miejsca idealnego na wypoczynek. A jak będzie z pogodą? Całkiem korzystnie, choć zmiennie. Pierwsze dni drugiej połowy miesiąca z temperaturami od 4 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza, na przemian będą pojawiać się chwile ze słońcem i przelotne opady deszczu ze śniegiem. Kolejne dni to kontynuacja tej aury, jednak z większą ilością słońca. Całkiem przyjemnie, jak na tę porę roku.

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Mamy coś dla Ciebie!

Noclegi w Wiśle
Noclegi w Muszynie
Noclegi w Żywcu
Noclegi w Nowym Sączu

Jak widać, wiosna coraz bliżej. Zima, co prawda nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa – zauważalne są jeszcze jej nieliczne akcenty, jednak nie powinny one mieć znaczącego wpływu na samopoczucie, jak i nastrój, który wraz ze wzrastającym ciepłem powinien być dużo lepszy.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

fot. MabelAmber (pixabay.com, CC0)

Następny artykuł Pogoda na marzec 2020

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej