Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019

Grudzień to miesiąc tak przez wielu lubianych. Zbliżają się święta, za oknem powoli robi się biało, w związku z czym można poszaleć na nartach. Czy pierwsza połowa grudnia przyniesie nam typowo zimową pogodę? Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody.

To czas, gdy „Last Christmas” leci w niemal każdej stacji radiowej, powoli zaczynają się przygotowania do nadchodzących świąt, a większość stoków narciarskich właśnie wtedy rozpoczyna sezon zimowy. Ostatnie lata pokazały, że pierwsza połowa grudnia potrafi być zmienna i nieprzewidywalna. Zaskakiwała zarówno zimową aurą, jak i taką z dużą ilością słońca i sprzyjającymi temperaturami.

 

Mikołajki i przygotowania do świąt powinny jednak upłynąć w bardziej zimowej atmosferze. Na pierwszą połowę grudnia prognozuje się zarówno wystąpienie opadów śniegu, jak i dużo chwil ze słońcem. Mogą pojawiać się również opady deszczu. Same temperatury, jak na grudzień przystało. Kilka stopni powyżej 0, a w kolejnych dniach wartości te zaczną z kolei spadać poniżej 0. Sprawdźmy szczegółowe informacje pogodowe dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 nad morzem

 

Nad morzem deszczowo i raczej jesiennie. Z takimi warunkami przyjdzie nam się zmierzyć w pierwszej połowie grudnia. Pocieszający w tym wszystkim jest fakt, że zza chmur czasami wyjrzy słońce. Śnieg możliwy dopiero około 15-16 grudnia. Poza tym sporo deszczu. Temperatury będą się wahać pomiędzy 2 a 6 stopniami Celsjusza. Aura raczej nie będzie zachęcać do spacerów, jednak i taka pogoda pozwala miło spędzić wolny czas nad morzem. W miejscowościach czuć już klimat świąt, a klimat sprzyja wypoczynkowi.

 

Planujesz grudniowy wyjazd nad morze? Sprawdź koniecznie propozycje noclegów!

 

Noclegi we Władysławowie

Noclegi w Helu

Noclegi w Kołobrzegu

Noclegi w Międzyzdrojach

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 na Mazurach

 

Ze zmienną i bardziej zimową aurą będziemy mieć do czynienia na Warmii i Mazurach. Ten region również w okresie zimowym jest chętnie wybierany przez turystów. Panuje tu cisza i spokój, a nastrój zbliżających się świąt pozwala wyjątkowo spędzić tu chwile, nawet gdy aura nie do końca sprzyja. A będzie z nią różnie. W pierwszej połowie grudnia trochę słońca, trochę deszczu, marznący deszcz i symboliczne opady śniegu. Temperatury od 0 do 4 stopni Celsjusza.

 

Zaplanuj wypoczynek na Mazurach – wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Węgorzewie

Noclegi w Mikołajkach

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Olsztynie

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w Polsce centralnej

 

W Polsce centralnej przygotowania do świąt rozpoczęły się na całego. W popularnych galeriach handlowych tłumy ludzi w poszukiwaniu świątecznych prezentów. W niektórych miejscach funkcjonowanie rozpoczynają lodowiska miejskie. A i osób odwiedzających popularne miasta i zwiedzających jest również sporo. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim jarmarki świąteczne, organizowane w wielu miastach. Według najnowszych prognoz, jest szansa, że pierwsza połowa grudnia w nieznacznym stopniu będzie zimowa. Opady śniegu prognozowane są bowiem na 7 i 15,16 grudnia. W pozostałych dniach słońce i deszcz. Uwaga na marznące opady deszczu – drogi mogą być śliskie. Na termometrach od 0 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza.

 

Jeśli Twoje plany związane są z wyjazdem do miejscowości Polski centralnej, to sprawdź koniecznie propozycje noclegów:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Łodzi

Noclegi w Ciechocinku

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w górach

 

Po pięknej, złotej jesieni, nadszedł czas na kolejną porę roku, tym razem tak bardzo popularną w regionach górskich. Warto podkreślić, że dzieje się tu wiele, szczególnie w grudniu, kiedy to w miejscowościach pojawia się coraz więcej turystów, wyciągi narciarskie rozpoczynają sezon, a na święta i powitanie Nowego Roku, jak zawsze przyjeżdżają prawdziwe tłumy.

 

Pierwsze prognozy pogody na grudzień w górach, przewidują, że będzie to miesiąc wypełniony i słońcem i opadami śniegu. Początek zimowego sezonu idealny. Na termometrach lekki mróz do -5 stopni Celsjusza. Aura będzie się zmieniać jak w kalejdoskopie, dlatego też musimy być przygotowani na naprawdę różne warunki pogodowe. Sprawdźmy szczegółowe informacje pogodowe dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w Tatrach

 

Wraz z początkiem grudnia, w tatrzańskich miejscowościach zaczynają się pojawiać tłumy turystów. To znak, że sezon zimowy rusza na dobre i wielu z nich przyjeżdża, by poszusować na nartach lub po prostu wypocząć w wybranym przez siebie miejscu. Wiadomo, że nie ma to jak zima w górach. Warunki na szlakach ekstremalne, dlatego jeśli planujemy wyruszyć w wyższe partie gór, powinniśmy zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt. Dla początkujących osób odradzamy wędrówki po górach o tej porze roku. Pierwsza połowa grudnia pod znakiem opadów śniegu i chwil ze słońcem. Wartości temperatur łagodnie wprowadzą nas w klimat zbliżającej się zimy – na termometrach od -1 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza.

 

Marzysz o wyjeździe w Tatry? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Witowie

Noclegi w Jurgowie

Noclegi w Kościelisku

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w Pieninach

 

Pieniny są fantastycznym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. W zimowej szacie wyglądają wspaniale. Widać, że wraz z początkiem grudnia, podobnie jak w przypadku Tatr, sezon rozkręca się na dobre. Stoki narciarskie rozpoczynają działalność, a turyści tłumnie odwiedzają tutejsze miejscowości. Pierwsza połowa grudnia z przewagą opadów deszczu ze śniegiem i samego śniegu. Zza chmur powinno też wyjrzeć słońce. Na termometrach od 0 do 4 stopni Celsjusza. Chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca i bliżej świąt.

 

A może Pieniny? Tu zawsze jest wspaniale!

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Niedzicy

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Karlikowie

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w Bieszczadach

 

O tym regionie można by mówić wiele. Również zimą można tu miło spędzić czas. W ciszy i spokoju, z pięknymi górskimi widokami – takie są właśnie Bieszczady. Przygotowania do świąt widać w wielu miejscach, jednak tu ma się wrażenie, jakby czas stanął w miejscu. Warto się przekonać o tym osobiście. Pierwsza połowa odpowiednio przygotuje nas do wejścia w sezon zimowy. Temperatury od -1 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Opady śniegu będą zastępowane chwilami ze słońcem i tak przez pierwsze 15 dni miesiąca.

 

Zamierzasz rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Znajdź nocleg dostosowany do swoich potrzeb!

 

Noclegi w Solinie

Noclegi w Lesku

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Wetlinie

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w Karkonoszach

 

Region górski, który niemal w każdym miesiącu jest tym najchłodniejszym, w grudniu będzie na podobnym poziomie, co pozostałe. Karkonosze wraz z rozpoczęciem sezonu zimowego cieszą się dużym zainteresowaniem turystów z Polski i Czech. Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa i innych sportów zimowych, doskonale rozwinięta baza noclegowa to tylko niektóre atuty. Pogoda, jak na rozpoczęcie sezonu zimowego, będzie sprzyjać. Pierwsza połowa grudnia z temperaturami od -2 do maksymalnie 2 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem i opady śniegu i marznącego deszczu na porównywalnym poziomie.

 

Planujesz wyjazd w Karkonosze? Sprawdź propozycje noclegów w popularnych miejscowościach!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na pierwszą połowę grudnia 2019 w Beskidach

 

Po emocjach związanych z inauguracją Pucharu Świata, Beskidy stały się regionem, w którym większość turystów przedłuża swój pobyt i zostaje również na grudzień. Nadchodząca zima, wspaniałe warunki do uprawiania sportów, liczne atrakcje – tu jest co robić. Pogodowo również powinniśmy odczuć nadchodzącą zimę. Pierwsza połowa grudnia pod znakiem słońca i opadów śniegu z deszczem. Temperatury? Zadowalające, bo na poziomie od 1 do maksymalnie 4 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej i już z mrozem, zrobi się w drugiej połowie miesiąca.

 

Wybierasz się w Beskidy i poszukujesz noclegu? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Żywcu

Noclegi w Istebnej

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Szczyrku

 

Pierwsza połowa grudnia to w wielu miejscach kraju symboliczne akcenty zimy. Warto w związku z tym już teraz planować swoje zimowe wyjazdy. Miejsc i propozycji jest naprawdę bardzo dużo.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. BKD (pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również