Spacer w okolicy Gdańska - najlepsze pomysły na wycieczkę!

Spacer w okolicy Gdańska - najlepsze pomysły na wycieczkę!

Macie ochotę wyskoczyć za miasto sami, z drugą połówką lub całą rodziną? Szukacie ciekawego miejsca na długą pieszą wyprawę i odrobinę relaksu? Chcielibyście zobaczyć ciekawe miejsce lub zaszyć się na chwilę gdzieś z dala od ludzi? Oto kilka ciekawych miejsc niedaleko Gdańska, które świetnie nadadzą się na długi spacer! Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się na wycieczkę w okolicy Trójmiasta!

Gdańsk jest jednym z najpopularniejszych miejsc położonych na polskim wybrzeżu. Historyczne miasto będące stolicą Pomorza Wschodniego stanowi wyjątkowo atrakcyjny turystycznie zakątek. Czekają tu na nas piękne dzieła architektury, wyjątkowy klimat oraz liczne pomysły na spędzenie wolnego czasu! Ze względu na dużą popularność oraz liczne atrakcje Gdańsk tętni życiem. Jeżeli chcemy wyrwać się z turystycznego zgiełku w czasie sezonu lub odetchnąć świeżym powietrzem podczas weekendu możemy wybrać się na długi spacer do jednego z ciekawych miejsc znajdujących się w pobliżu! W okolicy Gdańska czeka wiele zakątków idealnych na wycieczkę! Oto kilka interesujących propozycja na spacer! 


Gdzie na spacer w okolicy Gdańska? Zacznijmy od Parku Oliwskiego! 


Zanim zdecydujemy się na wyjazd nieco dalej za miasto, możemy zdecydować się na spacer w samym Gdańsku! Poza wędrówką urokliwymi uliczkami Głównego Miasta czy wypadem na piaszczystą plażę warto udać się także do Parku Oliwskiego! Gdański park miejski jest jednym z najbardziej urokliwych zakątków w mieście oraz najbliższej okolicy. Oferuje on naprawdę przyjemną atmosferę oraz świetne warunki do leniwego spaceru z drugą połówką lub całą rodziną. Podczas wizyty w tym miejscu będziemy mogli cieszyć się widokiem zachwycającej Alei Lipowej, ogrodami francuskimi czy malowniczym stawem otoczonym zieleniącymi się drzewami. W parku czeka na nas także palmiarnia, ogród botaniczny, groty szeptów oraz Pałac Opatów. Wczasowicze i mieszkańcy Gdańska chętnie wybierają to miejsca na spacer, oferuje on bowiem łatwą i przyjemną ucieczkę przez miejskim zgiełkiem. 


Atrakcyjne noclegi w Gdańsku: 


Apartamenty Starówka

Apartamenty Starówka

Gdańsk, ul. Szeroka

Apartamenty 9.0
Moon Hostel

Moon Hostel

Gdańsk, ul. Długie Ogrody

Hostele 9.4


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w Gdańsku


Zobacz także: Najciekawsze pomysły na spacer w okolicy Gdańska – Mierzeja Wiślana!


Ciekawym miejscem na spacer w okolicy Gdańska jest Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana. Zachęca on turystów do aktywnego wypoczynku i oferuje świetne warunki do dłuższych i krótszych pieszych wędrówek. W parku czekają na nas liczne ścieżki przyrodnicze, dzięki którym będziemy poznać najciekawsze zakątki mierzei. Wśród interesujących miejsc, które możemy odwiedzić warto wymienić między innymi rezerwat przyrody “Mewia Łacha” zamieszkały przez liczne gatunku dzikiego ptactwa. Na turystów czeka tam niemal kilometrowa trasa, a na niej 8 tablic informacyjnych przybliżających historię rezerwatu oraz jego walory przyrodnicze. Kolejne interesujące ścieżki przyrodnicze znajdziemy w okolicy miejscowości Stegna (2-kilometrowa trasa “Las wśród nas”) oraz w Kątach Rybackich.


Naszą wycieczkę na Mierzeję Wiślaną możemy urozmaicić, wizytą w okolicznych urokliwych miejscowościach. Czekają tam na nas nie tylko ciekawe atrakcje, ale również cisza, spokój oraz przyjemny klimat. W Stegnie możemy zobaczyć piękny kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa z zachwycającym malowidłem oraz ciekawym modelem statku, w Kątach Rybackich czeka Muzeum Zalewu Wiślanego, natomiast w Sztutowie znajdziemy interesujące Muzeum Stutthof. Warto zajrzeć także miejscowości takich jak Jantar czy Mikoszewo oraz udać się na spacer piaszczystą plażą. Atrakcyjne noclegi w okolicy: 


"Wynajem Domków"

"Wynajem Domków"

Kąty Rybackie, ul. Piaskowa

Domki 10.0
Busola

Busola

Stegna, ul. Jagiełły

Kwatery i pokoje 9.8
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym
Leśne Zacisze

Leśne Zacisze

Stegna, ul. Wczasowa

Kwatery i pokoje 9.8


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: 


 

Gdzie pójść na spacer w okolicy Gdańska? Kaszubski Park Krajobrazowy


Jeżeli mamy ochotę uciec od zgiełku miasta i zaszyć się w urokliwym zakątku blisko pięknej przyrody, możemy wybrać się na spacer po Kaszubskim Parku Krajobrazowym. Znajduje się on jedynie 45 kilometrów od Gdańska i oferuję świetne tereny idealne dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przyjemnie czas spędzą tu rowerzyści, zwolennicy nordic walking oraz osoby liczące na długi przyjemny spacer pośród zieleni. Kaszubski Park Krajobrazowy został założony w 1983 roku, a jego głównym celem jest ochrona typowego krajobrazu pojezierzy centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Na turystów czekają tu liczne trasy turystyczne, które zabiorą ich w głąb klimatycznych zielonych lasów, pośród których skrywa się wiele malowniczych i przepięknych jezior. Wśród najciekawszych i najpiękniejszych zakątków znajdujących się w okolicy warto wymienić zespół Jezior Raduńskich, Wzgórza Szymbarskie oraz kompleks Lasów Mirachowskich. Na terenie parku krajobrazowego znajdują się także liczne rezerwaty przyrody, pomniki przyrody oraz obszary Natura 2000.


Wyprawę do parku warto rozpocząć w Kartuzach – spokojnym, klimatycznym i malowniczo położonym zakątku. Samo miasteczko także zachęca do spaceru! Otoczone czterema pięknymi jeziorami oferuje przyjemne warunki do przechadzki. Dodatkowo będziemy mogli zobaczyć interesujący kościół będący jednym z najciekawszych zabytków na Kaszubach – gotycka Kolegiatę pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.


Atrakcyjne noclegi w okolicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego: 


Dom na Wzgórzu

Dom na Wzgórzu

Kartuzy, ul. Górna

Apartamenty 9.8
Pokoje u Gosi

Pokoje u Gosi

Kartuzy, ul. Mikołaja Reja

Kwatery i pokoje 10.0
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne miejsca noclegowe w okolicy


Zobacz także: Gdzie wybrać się na spacer w okolicy Gdańska? Sprawdźcie Wdzydzki Park Krajobrazowy


Kolejnym urokliwym i klimatycznym zakątkiem świetnym na długi spacer w okolicy Gdańska jest Wdzydzki Park Krajobrazowy! Co prawda jest on położony ponad 80 kilometrów od Gdańska, jednak zdecydowanie warto wybrać się tu na weekendową wycieczkę! Park został utworzony w 1983 roku z uwag na wybitne wartości krajobrazowe, przyrodnicze, historyczna, a także kulturowe. Zajmuje on powierzchnię 17 hektarów. W parku zobaczymy między innymi malownicze jezioro Wdzydze oraz kilkadziesiąt mniejszych jezior otoczonych gęstymi i zielonymi borami. Urozmaicony teren poprzecinany zbiornikami wodnymi oraz rzekami stwarza świetne warunku dla turystów. W miejscu tym będziemy mogli aktywnie wypocząć, decydując się na długi spacer lub rowerową wycieczkę atrakcyjnymi szlakami turystycznymi. Okolicę możemy zwiedzać także w kajaku!


Na terenie Wdzydzkiego Parku znajdziemy także interesujące rezerwaty przyrody. Jednak spacery pośród pięknej przyrody to nie wszystko, co czeka na nas w okolicy! Decydując się na wycieczkę  parku, warto zagospodarować trochę czasu, aby zobaczyć kilka tutejszych atrakcji! We Wdzydzach Kiszewskich czeka na nas atrakcyjny Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich (także idealny na klimatyczny spacer!).


Atrakcyjne noclegi w okolicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego: 


Domek Letniskowy

Domek Letniskowy

Wąglikowice, ul. Czarlina Osada

Domki 10.0
Zakątek U Kuby

Zakątek U Kuby

Wdzydze, ul. ul. Stolema

Domki
Akceptujemy płatność Polskim Bonem Turystycznym


Sprawdź także inne atrakcyjne noclegi w okolicy


Zobacz także: 12 najciekawszych skansenów w Polsce


Ciekawe pomysły na spacer w okolicy Gdańska? Wypad do Jastrzębiej Góry! 


Świetne warunki do długich i atrakcyjnych spacerów niedaleko Gdańska oferuje Jastrzębia Góra. Klimatyczna miejscowość położona jest niedaleko Władysławowa i oferuje kilka atrakcyjnych zakątków idealnych na pieszą wycieczkę! Od Gdańska dzieli ją jedynie 72 kilometry. Czeka tu na nas spokój, szum morza oraz przyjemna atmosfera. Gdzie będziemy mogli powędrować podczas pobytu w Jastrzębiej Górze? Warto udać się między innymi na krótką wycieczkę Bulwarem Nadmorskim łączącym miejscowość z Władysławowem – to bardzo przyjemna i malownicza trasa spacerowa. Kolejnym interesującym i klimatycznym miejscem jest Jastrzębski Klif. Jest to jeden z najwyższych klifów na polskim wybrzeżu (wznosi się na wysokość około 33 metrów n.p.m.), a także atrakcyjny punkt widokowy. 


Ciekawym punktem na mapie Jastrzębiej Góry jest także wąwóz Lisi Jar, stanowiący fragment Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Oferuje on bardzo przyjemne warunki do pieszych wędrówek – szczególnie w czasie sezonu letniego, gdy w czasie upałów możemy skryć się tu przed słońcem. Podczas spaceru wąskim wąwozem o głębokości 50 metrów będziemy mogli cieszyć się widokiem stuletnich buków porastających zbocza oraz szumem wiatru między koronami drzew. 


Atrakcyjne noclegi w Jastrzębiej Górze: 


Wąwóz Lisi Jar

Wąwóz Lisi Jar

Jastrzębia Góra, ul. Rozewie

Trasy spacerowe 9.2
Bulwar Nadmorski we Władysławowie

Bulwar Nadmorski we Władysławowie

Jastrzębia Góra, ul. Bulwar Nadmorski

Trasy spacerowe 9.0


Sprawdź atrakcyjne noclegi w Jastrzębiej Górze

Komentarze

Zobacz również