Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Stąd pochodzą nasi kandydaci do medali

Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Stąd pochodzą nasi kandydaci do medali

Za nieco ponad 2 tygodnie oficjalne rozpoczęcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Od dnia 4 lutego 2022, przez prawie miesiąc będziemy mogli cieszyć się zmaganiami na zimowych arenach olimpijskich w rozmaitych dyscyplinach. Wśród Polaków jest kilku sportowców, którzy ze stolicy Chin mogą przywieźć upragniony medal olimpijski. Czy wiesz, skąd pochodzą nasi reprezentanci?

Co prawda, reprezentacja Polski nie jest uznawana za faworyta do zgarnięcia przysłowiowego “worka medali”, ale w ich sukces zawsze trzeba wierzyć. Zmagania sportowe, nie tylko zimą, pokazały, że podczas rywalizacji mogą wydarzyć się niespodzianki, przez co złoty medal zdobywa osoba, która do tak zaszczytnego miejsca nie była typowana przez ekspertów.


Na zdobycie upragnionego medalu olimpijskiego wpływ ma bardzo wiele czynników. Wydaje się, że najważniejszy jest czynnik sportowy, forma i odpowiednie przygotowanie. Okazuje się jednak, że bardzo często największą rolę w tym wszystkim odgrywa psychika, wpływ warunków pogodowych i przede wszystkim szczęście. Bez odrobiny szczęścia, sukces nie jest możliwy i to nie tylko w sporcie.


Jest kilku polskich sportowców, którzy podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich mogą przynieść nam wiele radości i zdobyć olimpijski medal dla Polski. Niektórzy z nich pochodzą z niezwykle atrakcyjnych i popularnych miejscowości turystycznych w Polsce. Z myślą o polskich kibicach, przygotowaliśmy krótką prezentację miejsc, z których pochodzą nasi olimpijczycy.


Odkryj miejsca w Polsce, związane z polskimi olimpijczykami


Wydawać by się mogło, że skoro sporty zimowe, to dominować będą przede wszystkim góry. Tak się składa, że są one tu przeważające, ale są tu też sportowcy, którzy pochodzą z zupełnie innych polskich regionów. Poznajmy te najpopularniejsze miejsca!


  • Ząb - to stąd pochodzi nasz mistrz Kamil Stoch!


Rozpoczynamy od naszej pierwszej nadziei medalowej w Pekinie. Kamila Stocha chyba nie trzeba nikogo przedstawiać. To wybitna postać w skokach narciarskich, mistrz świata, mistrz olimpijski, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni, wielokrotny mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Świata. Swoimi osiągnięciami wyprzedził naszego drugiego utytułowanego mistrza - Adama Małysza.



fot. simon / zdjecia.nocowanie.pl

Sprawdź koniecznie: Zimowy wypoczynek w górach z dala od ludzi. Gdzie się wybrać?


Kamil Stoch, niezależnie od swojej formy sportowej, jest zawsze kandydatem do olimpijskiego medalu. Co prawda, obecny sezon nie jest dla niego udany. Do tego walczy z czasem, by móc wyleczyć kontuzję kostki i wystartować na olimpijskich arenach. Głęboko wierzymy, że uda mu się odegrać znaczącą rolę w Pekinie.


Każdy, kto kibicuje Kamilowi, doskonale wie, że nasz wybitny skoczek narciarski, pochodzi z jednej z najpiękniejszych miejscowości w Tatrach, czyli Zębu. Jest to najwyżej położona wieś w Polsce (1013 m n.p.m.). W samym Zębie panuje niezwykły górski klimat. To właśnie tu można podziwiać jedną z najpiękniejszych panoram w polskich górach, z Giewontem w roli głównej. Malownicza okolica, dobra baza wypadowa na wycieczki po Tatrach, stoki narciarskie oraz bliskość dużego ośrodka turystycznego sprawiają, że Ząb jest idealnym miejscem na urlop w tym regionie.





Sprawdź oferty noclegów w Zębie


  • Natalia Maliszewska - reprezentantka Podlasia największą nadzieją na medal?


Wśród największych nadziei na medal upatruje się Natalię Maliszewską - wicemistrzynię świata (2018) i mistrzynię Europy (2019) w short tracku. Jej obecna forma wskazuje na to, że w stolicy Chin może powalczyć nawet o złoty medal. Short track jest dyscypliną bardzo wymagającą, w której o wygranej bardzo często potrafi zadecydować drobny szczegół lub błąd.


Nasza największa nadzieja na medal w Pekinie reprezentuje stolicę Podlasia - Białystok. W tym mieście na pewno nikt nie będzie się nudził. Znajdziemy tu wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Zwiedzanie tego miasta warto rozpocząć od centralnego punktu, czyli Rynku Kościuszki. To najbardziej reprezentacyjne miejsce w Białymstoku z charakterystycznym ratuszem z wieżą zegarową. Niegdyś to miejsce pełniło rolę centrum handlowego miasta, a obecnie jest to miejsce spotkań mieszkańców i turystów. 



fot. dąb / zdjecia.nocowanie.pl


Przeczytaj koniecznie: Weekend w Białymstoku. Co warto zobaczyć?


Białystok to również miasto ze wspaniałym klimatem - miasto znajduje się w obszarze, funkcjonującym pod nazwą Zielone Płuca Polski - ok. 32% jego powierzchni zajmują tereny zielone. Są to parki, skwery i lasy, znajdujące się w granicach miasta, co tworzy specyficzny i zdrowy mikroklimat. Znajdują się tu również dwa rezerwaty przyrody: Las Zwierzyniecki i Rezerwat Antoniuk, a sama aglomeracja miejska sąsiaduje z Narwiańskim Parkiem Narodowym. 





Już dziś zarezerwuj swój nocleg w Białymstoku


  • Maryna Gąsienica-Daniel - zakopiańska nadzieja igrzysk olimpijskich


Pewnego rodzaju zaskoczeniem podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie może okazać się Maryna Gąsienica-Daniel, która reprezentuje najpopularniejszą miejscowość do wypoczynku w Polsce, czyli Zakopane. Sport, który uprawia Maryna to narciarstwo alpejskie. Na stokach w Pekinie może powalczyć nawet o krążek, wykonany z najcenniejszego kruszcu. Im bliżej najważniejszego wydarzenia sezonu, tym jej forma zwyżkuje. Świadczą o tym miejsca w pierwszej 10. Pucharu Świata w zawodach, które zostały rozegrane w ostatnich dniach.



fot. Jolanta Lamańska / zdjecia.nocowanie.pl


Odkryj: Zakopane w 3 dni! Co warto zobaczyć?


Zakopane jest miejscowością najchętniej wybieraną przez turystów, niezależnie czy to zima, czy lato. Piękno gór, liczne atrakcje, doskonale rozwinięta baza noclegowo-gastronomiczna - wszystko to sprawia, że turyści chętnie przyjeżdżają tu na wypoczynek. Do Zakopanego jeździmy, gdy chcemy oderwać się od codzienności – wyjść w góry, by pośród tatrzańskich szczytów odpocząć i naładować akumulatory na kolejne miesiące. W tym mieście turysta ma wszystko, o czym tylko może zamarzyć: odosobnione miejsca na szlakach, ale również tętniące życiem ulice i mnóstwo atrakcji. W Zakopanem zjesz oscypka, obejrzysz przepiękne drewniane wille, a widokami nacieszysz się na Gubałówce czy Kasprowym Wierchu. Próżno szukać miejscowości, która miałaby taki urok, jak stolica Tatr.



Apartamenty Koziniec

Apartamenty Koziniec

Zakopane, ul. Droga Na Antałówkę

Apartamenty Zakopane 10
Pokoje Gościnne Jadamówka

Pokoje Gościnne Jadamówka

Zakopane, ul. Szymona Zaryckiego

Kwatery i pokoje Zakopane 9.8


Oto popularne oferty noclegów w Zakopanem


  • Piotr Michalski - nadzieja na medal w łyżwiarstwie szybkim?


Prezentację sylwetek sportowców i miejsc, z których pochodzą, kończymy na Piotrze Michalskim, który pochodzi z Sanoka, a w Pekinie będzie reprezentował barwy Polski w łyżwiarstwie szybkim. Dlaczego to główny kandydat do olimpijskiego złota? Podczas niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim, które były rozgrywane w holenderskim Heerenvenn zdobył złoty medal, wyprzedzając reprezentantów gospodarzy. Każdy, kto interesuje się łyżwiarstwem szybkim, dobrze wie, że Holendrzy to światowa potęga w tym sporcie, a pokonać ich na własnym terenie jest niezwykle trudno. Ta sztuka udała się naszemu reprezentantowi - drugiego Holendra wyprzedził o zaledwie 0,01 s.



fot. Ania Kowalczyk / zdjecia.nocowanie.pl


Piotr Michalski pochodzi z Sanoka. Sanok wyróżnia się przede wszystkim położeniem w dolinie Sanu, w Kotlinie Sanockiej, u podnóża Gór Słonnych i Pogórza Bukowskiego w Euroregionie Karpackim. Odwiedzającym go turystom, oferuje wiele wspaniałych tras spacerowych, zabytków i warunków naturalnych, które gwarantują, że pobyt w tym miejscu na pewno będzie niezapomniany. 


Sprawdź: Odkryj Lesko i Sanok. Co warto zobaczyć podczas urlopu w Bieszczadach?


W Sanoku jest wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jednym z nich jest sanocki rynek, którego nie sposób pominąć spacerując po mieście. Rynek otoczony jest urokliwymi kamieniczkami, w zabudowie znajduje się też stary i nowy ratusz oraz piękny kościół franciszkanów. Również tu możemy posilić się regionalnym posiłkiem w którejś z sanockich restauracji. 


Kolejną atrakcją jest pomnik Zdzisława Beksińskiego - wybitny polski artysta, który pochodził właśnie z Sanoka. Na tym wyjątkowość Sanoka jednak się nie kończy. Miasto ma o wiele więcej do zaoferowania. Szczególne wrażenie robią tu zabytki - wśród nich jest Zamek Królewski z XVI wieku, Kościół i klasztor Franciszkanów, Ratusz, zabytkowe kamienice, Willa Zaleskich, Ramerówka, Sobór Świętej Trójcy, Cerkiew św. Dymitra czy Dom Harcerza. Obowiązkowymi punktami na mapie Sanoka będą również: Muzeum Historyczne, skansen, Kościół Przemienienia Pańskiego.



Hotel Jagielloński

Hotel Jagielloński

Sanok, ul. Jagiellońska

Hotele Sanok 10
Noclegi Na Górze

Noclegi Na Górze

Sanok, ul. ul. Biała Góra

Kwatery i pokoje Sanok 9


Wybierz dla siebie najlepszy nocleg w Sanoku


Głęboko wierzymy w to, że Igrzyska Olimpijskie w Pekinie będą bardzo udane. Trzymajmy mocno kciuki i kibicujmy naszym. W przerwie pomiędzy zawodami, warto zaplanować swój urlop i odwiedzić miejscowości, z których pochodzą nasi olimpijczycy.




Następny artykuł Tarnica - najwyższy szczyt...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!