Najciekawsze palmiarnie w Polsce

Najciekawsze palmiarnie w Polsce

W tym roku możesz tylko zapomnieć o wakacjach w tropikach? Udowodnimy ci, że nie do końca! Wybierz się do jednej z wielu palmiarni, które znajdują się w Polsce i na własnej skórze poczuj namiastkę tropikalnego klimatu. Przeczytaj, by dowiedzieć się, które palmiarnie w Polsce warto odwiedzić!


Palmiarnie na całym świecie istnieją od wielu lat, ale dla wielu Polaków jest to niezbyt nieoczywista atrakcja w ich ojczystym kraju. Okazuje się, że nie trzeba narażać się na niebezpieczeństwo czy długie podróże, by cieszyć oczy wyjątkowymi roślinami, a nawet zwierzętami. Wszystko to oferują polskie palmiarnie!

Poznańska Palmiarnia


To największa palmiarnia w Polsce i jedna z większych w Europie. Na palmiarnię składa się 9 pawilonów dostępnych dla turystów. Pozostałe dwa są niedostępne dla turystów, ponieważ to właśnie w nich odbywa się proces rozmnażania roślin.

W palmiarni znajduje się 17 tysięcy roślin należących do 1100 gatunków. Zobaczyć można nie tylko palmy, ale też ogrom egzotycznych kwiatów, owocujących krzewów i kaktusów.
Wielką atrakcją dla dzieci stanowi pawilon akwarium. Jest to pierwsze publiczne akwarium w Polsce, które  obecnie zamieszkuje 170 gatunków ryb.

W palmiarni odbywają się również takie wydarzenia jak wystawy motyli, wystawy chryzantem czy Festiwal Roślin Owadożernych, na które warto przybyć!


Palmiarnia w Łodzi


W szklarni, która znajduje się w najstarszym łódzkim Parku Źródliska, turyści mogą podziwiać ponad 150-letnie palmy, figowce, bambusy i  bananowce. Miłośniczki kwiatów z pewnością nie będą mogły oderwać oczu od pięknych storczyków, begonii i paproci.

Łódzka palmiarnia może poszczycić się bardzo nowoczesnym sposobem ogrzewania szklanych budynków.

Warto wiedzieć, że na zwiedzających łódzką palmiarnię spora atrakcja czeka już przed wejściem! Mowa tu o postawionym w  2013 roku pomniku Wróbla Ćwirka, czyli postaci z popularnej niegdyś animowanej bajki dla dzieci.


Palmiarnia w Wałbrzychu


Historia tej palmiarni wiąże się z historią dużej miłości. Turyści mogą dziś podziwiać wspaniałe zbiory dzięki Janowi Henrykowi XV, który swojej małżonce podarował coś znacznie więcej niż bukiet kwiatów. Była to ogromna szklarnia po brzegi wypełniona  egzotycznymi roślinami.

Palmiarnia powstawała w latach 1908-1911 i do dziś jest jedyną palmiarnią w Polsce, która zachowała kształt oryginalnie zaplanowanej konstrukcji.

Turyści, którzy zdecydują się na wizytę w palmiarni w Wałbrzychu,  będą mogli zobaczyć na własne oczy ponad 250 gatunków roślin, które pochodzą z przeróżnych stref klimatycznych, a co najważniejsze – z różnych kontynentów.

Palmiarnia w Zielonej Górze


To najmłodsza palmiarnia w Polsce, ale zdecydowanie nie odstaje od reszty tego typu obiektów.

Palmiarnia w Zielonej Górze znajduje się na szczycie Winnego Wzgórza, w otoczeniu malowniczych winnic, w których od połowy XIX wieku działała produkcja wina.

Ten szklany obiekt kilkukrotnie poddawany był przebudowie i obecnie pełni nie tylko funkcję palmiarni, ale i rozrywkową.  Choć prezentowane jest tu około 150 gatunków egzotycznych roślin to w palmiarni działa równnież restauracja i kawiarnia z tarasem widokowym oraz sala konferencyjna.

W palmiarni możesz śmiało coś zjeść, zrelaksować się, przyjąć spory zastrzyk wiedzy, ale też  zobaczyć miasto z tarasu widokowego, podziwiać hodowlę egzotycznych ryb i płynący przez dwie kondygnacje budynku wodospad.



Następny artykuł Najlepsze oceanaria w Polsce

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!