Pogoda na lipiec 2019

Lato w pełni – gdy zbliża się lipiec, zaczynają się urlopy i wyjazdy nad jeziora, morze, czy góry. W polskich miejscowościach rozpoczynają się liczne festiwale i imprezy kulturalne, a pogoda sprzyja każdej aktywności. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na lipiec 2019 roku.

Pomysłów na spędzenia lata i wakacji jest tak samo dużo, jak miejsc, w które warto pojechać. Niezależnie który kierunek wybierzemy, powinniśmy przeżyć wspaniałe chwile związane z wypoczynkiem i atrakcjami miejsca, w które jedziemy. Największą popularnością cieszy się polskie morze, jednak podkreślić należy, że i góry są podobnie często wybierane. W naszym wspaniałym kraju każdy znajdzie coś dla siebie – miłośnicy leniuchowania, aktywnego wypoczynku, plażingu, historii i wspaniałych zabytków. Jeśli w tym wszystkim nie przeszkodzi aura, to powinno być wspaniale.

 

Lipiec zapowiada się bardzo optymistycznie. Królować będzie słońce i temperatury powyżej 20 stopni Celsjusza, czyli taka pogoda, jak na lato przystało. Przelotne opady deszczu oczywiście mogą się zdarzać, jednak nie będą one zbyt intensywne. Podobna sytuacja z burzami. Będą się pojawiać w całym kraju. Warto sprawdzać aktualne prognozy pogody i zachować szczególną ostrożność niezależnie od miejsca naszego pobytu. Sprawdźmy szczegóły pogodowe w poszczególnych regionach.

 

Pogoda na lipiec 2019 nad morzem

 

Na te informacje z pewnością czeka większa grupa osób, czytających ten artykuł. Lipiec to popularny miesiąc wyjazdów nad morze. Woda w Bałtyku coraz cieplejsza, miejsca na rozstawienie parawanu wprawdzie mało, za to wspomnienia i kolory związane z opalenizną niezapomniane. Pogoda będzie sprzyjać leżingowi, plażingowi i smażingowi, bo prognozuje się dużo słońca i temperatur na poziomie 21 i 25 stopni Celsjusza. Przez cały miesiąc aura powinna być w miarę ustabilizowana. W pierwszej połowie miesiąca niewykluczone przelotne opady deszczu i burze, podobnie jak i pod koniec lipca. Pomimo tego, warto zapakować ręczniki, parawan, stroje kąpielowa i kremy z filtrem – powinno być wspaniale.

 

Marzysz o podziwianiu zachodu słońca nad polskim morzem? Mamy propozycje noclegów specjalnie dla Ciebie:

 

Noclegi w Jastrzębiej Górze

Noclegi w Ustce

Noclegi w Darłowie

Noclegi w Międzywodziu

 

Pogoda na lipiec 2019 na Mazurach

 

Podobnie, jak morze, również i Mazury wiodą prym w sezonie wakacyjnym. Piękne jeziora, mnóstwo atrakcji dla każdego, wspaniały klimat – to tylko niektóre powody, dzięki którym każdego roku jest tu tak dużo turystów. Na Mazurach po prostu trzeba być, nie sposób opisać wszystkiego słowami. Lipiec zapowiada się wyśmienicie. Dużo słońca to normalka, a temperatury również optymistyczne – prognozuje się wartości od 21 do 26 stopni Celsjusza. Padać nie powinno, jednak niewykluczone przelotne i słabe opady, które mogą pojawić się na sam koniec miesiąca. Można się również spodziewać przejściowych burz, na które szczególnie należy uważać, jeśli wypływamy na mazurskie jeziora. Warto wyruszyć w to miejsce, by zaznać ciszy, spokoju i optymistycznego nastawienia na każdy dzień.

 

Interesuje Cię mazurskie krajobrazy i wspaniałe jeziora? Swoją wyprawę rozpocznij od wyboru noclegu:

 

Noclegi w Ełku

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Ostródzie

Noclegi w Węgorzewie

 

Pogoda na lipiec 2019 w Polsce centralnej

 

Spora część osób w swoich planach ma również spędzenie lata w mieście. Nie oznacza to jednak, że wypoczynek będzie jedną wielką nudą. W większości miast organizowane są liczne imprezy, festiwale, koncerty, które gwarantują mile spędzony czas w gronie znajomych. A i okazji, by wybrać się nad jezioro, na działkę, czy za miasto z pewnością nie zabraknie. Podobna sytuacja z basenami letnimi, które w lipcu i sierpniu przeżywają prawdziwe oblężenie. Jeśli chodzi o pogodę, to można ją podzielić na 2 części – bardzo ciepło i ciepło. Pierwsza połowa lipca to temperatury na poziomie 24-26 stopni i duża ilość słońca. Odrobinę chłodniej zrobi się w drugiej połowie miesiąca – wówczas temperatura spadnie do około 22-23 stopni Celsjusza, pojawią się też burze i przelotne opady deszczu. Zaplanuj swój czas i nie trać czasu na nudę.

 

Poszukujesz miejsc noclegowych w Polsce centralnej? Oto nasze propozycje:

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Bydgoszczy

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Gnieźnie

 

Pogoda na lipiec 2019 w górach

 

Nie ma to jednak, jak wędrówki po górskich szlakach. Tak myśli druga grupa turystów, którzy nie wyobrażają sobie lata bez górskich wędrówek. Szlaki górskie niemal w każdym regionie stanowią prawdziwe wyzwanie, ale czego się nie robi dla satysfakcji i niezapomnianych widoków. Każda górska miejscowość jest pełna licznych atrakcji. Sprzedający prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych pomysłów – wszystko z myślą o turystach.

 

Niezależnie od tego, na jaki region górski zdecydują się turyści, to nie powinni oni narzekać. Wszędzie będzie ładnie i pogodnie, z dużą ilością słońca i temperaturami powyżej 20 stopni Celsjusza. Oczywiście mogą pojawiać się burze, na które szczególnie należy uważać, dlatego warto sprawdzać aktualne prognozy i ostrzeżenia meteorologiczne. Sprawdźmy pogodowe szczegóły w poszczególnych regionach górskich.

 

Pogoda na lipiec 2019 w Tatrach

 

Podhale cieszy się niesłabnącą popularnością, niezależnie czy to lato, czy zima. Każda pora roku ma swój niepowtarzalny klimat. Lato to przede wszystkim turystyka górska, wycieczki rowerowe i korzystanie z atrakcji regionu. Jeśli pogoda dopisuje, to na popularnych szlakach można spotkać prawdziwe tłumy turystów. Lipiec zapowiada się optymistycznie, jednak będą takie momenty, gdy pogoda zacznie się gwałtownie zmieniać. Burze, o których wcześniej wspomnieliśmy, towarzyszyć będą turystom i mieszkańcom przez praktycznie cały miesiąc. Spodziewane są również wahania temperatur – prognozuje się wartości od 17 do 24 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe pod koniec miesiąca.

 

Marzy Ci się wyjazd w góry? Jeśli wybierasz się w Tatry, to koniecznie sprawdź nasze propozycje noclegów:

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Murzasichlu

Noclegi w Zębie

Noclegi w Nowym Targu

 

Pogoda na lipiec 2019 w Pieninach

 

Nie ma wyjazdu w Pieniny bez spływu Dunajcem i zdobycia Trzech Koron – takie postanowienia krążą w głowie chyba każdego turysty. I faktycznie, te atrakcje cieszą się w regionie szczególnym zainteresowaniem. Warto jednak pamiętać, że to nie wszystko, bo w samych Pieninach jest naprawdę dużo różnych miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć. Przy fantastycznej pogodzie, a taka się zapowiada, region robi naprawdę niesamowite wrażenie. W lipcu Pieniny będą bezapelacyjnie najcieplejszym regionem górskim. Prognozowane wartości temperatur wyniosą od 21 do 27 stopni Celsjusza. Pogoda stabilna, z dużą ilością słońca, jednak mogą pojawiać się burze, szczególnie w drugiej połowie miesiąca. Warto zachować ostrożność przed wyjściem w góry.

 

A może Pieniny? Znalazłeś już swój wymarzony nocleg? Jeśli nie, to oto nasze podpowiedzi:

 

Noclegi w Szczawnicy

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Czorsztynie

Noclegi w Łapszach Wyżnych

 

Pogoda na lipiec 2019 w Bieszczadach

 

Kolejny punkt obowiązkowy niemal każdego turysty, to bez wątpienia Bieszczady. Region ten spieszy na ratunek w trudnych chwilach i zawsze pomaga „naładować baterie” na każdy kolejny dzień naszego życia. To wspaniała przyroda, jak również przepiękne widoki, które zachwycą każdego, gwarantujemy. Pod względem pogody, sytuacja będzie podobna do tej w Tatrach. Spodziewane są duże wahania temperatur, burze i przelotne opady deszczu – szczególnie w drugiej połowie miesiąca. Poza tym dużo słońca i temperatury na poziomie 18-23 stopni Celsjusza. Nic, tylko rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.

 

Planujesz podróż w Bieszczady? Zarezerwuj swój wymarzony nocleg:

 

Noclegi w Cisnej

Noclegi w Polańczyku

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Smereku

 

Pogoda na lipiec 2019 w Karkonoszach

 

Dla osób niezdecydowanych, proponujemy region, który sprawdza się jako miejsce wypoczynku o każdej porze roku. Karkonosze, bo o nich mowa, to wyjątkowe atrakcje i niezwykłe szlaki górskie – łatwe i te bardziej skomplikowane. Region zyskuje na atrakcyjności dzięki bliskości granicy z Czechami. Daje to niepowtarzalną okazję, by miło spędzić czas. Pod względem pogody zapowiada się optymistycznie. Słońce i przyjemne temperatury przez cały miesiąc to dobre wiadomości dla każdego. Prognozowana temperatura wyniesie w najcieplejszych momentach od 17 do 21 stopni Celsjusza. W drugiej połowie miesiąca przewiduje się przelotne burze.

 

Wybierasz się w Karkonosze i nie masz noclegu? Pospiesz się, bo czasu coraz mniej:

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Piechowicach

 

Pogoda na lipiec 2019 w Beskidach

 

Przed nami drugi z najcieplejszych regionów górskich w Polsce. Po ulewnych deszczach, jakie miały miejsce w drugiej połowie maja, powinniśmy cieszyć się wspaniała pogodą. Beskidy to niepowtarzalna okazja, by podziwiać piękno gór w pełnej okazałości. Wszystko dopełniają liczne atrakcje, których w regionie nie brakuje. Warto podkreślić, że w lipcu będzie miała miejsce inauguracja Letniej Grand Prix w skokach narciarskich na skoczni w Wiśle-Malince. Większość kibiców i turystów z pewnością nie może się już doczekać tego wspaniałego widowiska. Pogoda w lipcu nie powinna przeszkodzić zarówno w wypoczynku, jak i rywalizacji sportowej. Przez cały miesiąc dużo słońca. Słupki rtęci pokażą od 20 do 25 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe na początku lipca i pod koniec miesiąca. Podobnie będzie z burzami, których szczególnie można się spodziewać w ostatnich dniach lipca.


Planujesz wakacje w Beskidach? Nie zwlekaj i już dziś sprawdź noclegi w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Koniakowie

Noclegi w Szczyrku

Noclegi w Międzybrodziu Żywieckim

 

Lipiec, jak na wakacje przystało, to piękna i słoneczna aura. Wyjazdy wakacyjne powinny sprawić niezwykłą przyjemność. Góry, morze, działka – wszędzie jest dobrze, jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy czas.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Nubia Navarro (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również