Pogoda na pierwszą połowę czerwca 2017

Maj przyniósł nam dosyć zróżnicowaną pogodę, jak zapowiada się pierwsza połowa czerwca? Będzie ciepło, choć synoptycy zapowiadają sporo opadów i burz. Czy aura sprzyjać będzie letnim wyjazdom? Sprawdźmy szczegółową prognozę pogody na pierwszą połowę czerwca.

Pogoda w górach

 

Zakopane

Pierwsza połowa czerwca w Zakopanem dość deszczowa. Okresowych opadów możemy spodziewać się właściwie codziennie. Duże zachmurzenie, mało słońca. Zdaniem synoptyków termometry wskażą od 14 do 18 stopni Celsjusza w dzień i od 6 do 10 stopni w nocy.

 

Zobacz także: Imprezy Zakopane

 

Karpacz

W Karpaczu podobnie, w pierwszej połowie miesiąca dużo chmur i przelotnych opadów deszczu. Termometry wskażą od 13 do 16 stopni na plusie. Słonecznych dni możemy spodziewać się jedynie w ostatnich dniach drugiego tygodnia czerwca.

 

Polecamy atrakcyjne noclegi w górach:

Noclegi Ustroń

Noclegi Wisła

Noclegi Szczawnica

Noclegi Krynica-Zdrój

 

Szklarska Poręba

Jakiej pogody w pierwszej połowie czerwca możemy spodziewać się w Szklarskiej Porębie? Tam również pochmurnie i deszczowo. Synoptycy zapowiadają od 11 do 14 stopni na plusie. Słonecznie pod koniec pierwszej połowy miesiąca, na prawdziwe upały musimy jednak jeszcze poczekać.

 

Pogoda na Lubelszczyźnie

 

Lublin

W Lublinie termometry wskażą od 19 do 24 stopni na plusie. Pojawią się możliwe okresowe opady deszczu, większość dni będzie jednak słoneczna i bezchmurna.


Zamość

W Zamościu trochę więcej chmur i deszczu. Okresowe opady towarzyszyć nam będą przez większość pierwszej połowy czerwca. Synoptycy zapowiadają temperaturę od 19 do 23 stopni na plusie. Najcieplejszy początek drugiego tygodnia.

 

Polecamy atrakcyjne noclegi na Lubelszczyźnie:

Noclegi Kazimierz Dolny

Noclegi Okuninka / Jezioro Białe

Noclegi Krasnobród

 

 

Pogoda na Mazurach

 

Mikołajki

Zdaniem synoptyków pierwsza połowa czerwca w Mikołajkach przyniesie nam spore zachmurzenie i dużo deszczu. W pierwszych dniach miesiąca spodziewać możemy się możliwych burz z piorunami. Temperatura od 19 do 23 stopni Celsjusza. Słonecznie jedynie w ostatnich dniach drugiego tygodnia.

 

Mrągowo

W Mrągowie również dużo deszczu i chmur. Na początku miesiąca możliwe burze z piorunami. Termometry wskażą od 18 do 23 stopni na plusie w dzień i około 10 stopni w nocy. Słonecznie jedynie od 12 do 14 czerwca.

 

Giżycko

Jakiej pogody spodziewać możemy się w Giżycku? Synoptycy zapowiadają dużo chmur i przelotnych opadów deszczu. Najcieplejszy początek miesiąca, kiedy termometry wskażą 23 stopnie Celsjusza. Pierwsza połowa czerwca nie przyniesie letnich upałów, temperatura nie spadnie jednak poniżej 19 stopni Celsjusza.

 

Zobacz także:

 

źródło zdjęcia: fot.Couleur, pixabay.com, CC0 Public Domain

 

Komentarze

Zobacz również