Pogoda w górach w kwietniu 2020

Pogoda w górach w kwietniu 2020

Wiosna to szczególna pora roku w regionach górskich. Przyroda budzi się do życia, widoki stają się malownicze. Taki jest kwiecień, który czasem potrafi zaskoczyć nieznacznymi akcentami zimy. Mamy jednak nadzieję, że w tym roku aura będzie sprzyjać. Na podstawie przewidywań synoptyków, przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody w górach na kwiecień 2020.

Gdy tylko kwiecień pojawia się na horyzoncie, znaczna grupa turystów planuje wyjazd w góry. Z jakiego powodu tak się dzieje? Głównym motywatorem są m.in. krokusy, które pięknie rozkwitają na górskich polanach. Szczególnie popularne miejsca do ich obserwowania to Dolina Chochołowska, czy Rusinowa Polana. Robi się też coraz cieplej, co ma przełożenie na turystów wyruszających na piesze wędrówki po górach. W wyższych partiach gór możemy zostać zaskoczenie przez śnieg, dlatego też planując takie wyjścia, warto zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt i ciepłe ubrania.

Góry na wiosnę mają w sobie to coś. Budząca się do życia przyroda, wspaniałe widoki, atrakcje zaczynają funkcjonowanie po przerwie zimowej. Jedno jest pewne, niezależnie który region górski wybierzemy, nie powinniśmy narzekać na nudę.

Pierwsze informacje pogodowe na kwiecień zwiastują całkiem przyjemną aurę. Dominować będzie słońce i temperatury przekraczające 10 stopni Celsjusza. W połowie miesiąca możliwe przelotne opady deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

Pogoda w kwietniu 2020 w Tatrach


W Tatrach powinniśmy mieć wyjątkowe warunki pogodowe do podziwiania krokusów na tatrzańskich polanach. Aura będzie zachęcać do aktywności na świeżym powietrzu i spacerów. Region ten jest popularny przez cały rok, natomiast wiosną, gdy rozpoczyna się sezon letni, przeżywa prawdziwe oblężenie. Na pewno warto się tu wybrać. Pierwsza połowa miesiąca ze sprzyjającą pogodą. Na niebie pojawi się dużo słońca, a termometry pokażą od 8 do 12 stopni Celsjusza. Niewykluczone również przelotne opady deszczu, które mogą się pojawić 7, 14 i 15 kwietnia. W drugiej połowie miesiąca jeszcze więcej słońca i zdecydowanie cieplej. Pod koniec miesiąca prognozuje się nawet 16 stopni Celsjusza. Wcześniej wartości te będą się wahać od 10 do 14 stopni Celsjusza.

Marzy Ci się wiosenny wyjazd w Tatry? Już dziś zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Zakopanem
Noclegi w Małem Cichem
Noclegi w Poroninie
Noclegi w Kościelisku

Pogoda w kwietniu 2020 w Pieninach


Z jeszcze lepszymi warunkami pogodowymi, będziemy mieć do czynienia w Pieninach. Warto w związku z tym wspomnieć, że wraz z początkiem kwietnia, rozpoczyna się tu sezon spływów przełomem Dunajca. A to nie wszystko, bo Pieniny o tej porze roku są naprawdę wyjątkowe i można to dostrzec dosłownie na każdym kroku. Pogoda w tym miesiącu, będzie sprzyjać, tego nie da się ukryć. Pierwsza połowa miesiąca z temperaturami na poziomie 12-16 stopni i dużą ilością słońca. 6 i 7 kwietnia możliwe przelotne opady deszczu. Jeszcze cieplej zrobi się w drugiej połowie, choć tu 19 kwietnia niewykluczone przelotne opady śniegu z deszczem. W pozostałe dni zrobi się cieplej i bardziej słonecznie. Na termometrach nawet 16-19 stopni Celsjusza.

Planujesz kwietniowy wyjazd w Pieniny? Pospiesz się, bo wolnych miejsc noclegowych coraz mniej!

Noclegi w Szczawnicy
Noclegi w Krościenku nad Dunajcem
Noclegi w Sromowcach Niżnych
Noclegi w Czorsztynie

Pogoda w kwietniu 2020 w Bieszczadach


Zobaczyć Bieszczady wiosną to z pewnością marzenie niejednej osoby. Budząca się do życia wspaniała i dzika przyroda oraz przepiękne krajobrazy mogą zagwarantować niezapomniane przeżycia. Jeśli do tego dodamy miesiąc wypełniony słońcem, to otrzymamy wyjątkowe miejsce na wiosenny wypoczynek. Temperatury optymalne, jednak nieco niższe niż w pozostałej części kraju. Pierwsza połowa kwietnia to przewaga słonecznej aury, niewykluczone jednak opady przelotnego deszczu, które mogą pojawić się 6, 7 i 15 kwietnia. Na szczęście będą one krótkotrwałe. Na termometrach w pierwszej połowie kwietnia od 8 do 14 stopni Celsjusza. Druga połowa miesiąca to zmienna aura – ze słońcem i deszczem. Przeważać na szczęście będzie jednak to pierwsze. Wartości temperatur podobne – od 8 do 18 stopni Celsjusza.

A może Bieszczady? Tu zawsze jest wspaniale!

Noclegi w Lesku
Noclegi w Lutowiskach
Noclegi w Wetlinie
Noclegi w Ustrzykach Dolnych

Pogoda w kwietniu 2020 w Karkonoszach


Równie dobre warunki prognozowane są na kwiecień w Karkonoszach. Warto podkreślić, że jest to region, w którym można odpocząć, wiele zobaczyć i nie żałować. Dzięki bliskości granicy z Czechami, region ten jest popularny wśród turystów z całej Polski. A to nie wszystko, bo podkreślić należy niezwykłe miejsca, wspaniałe widoki i wyjątkowe szlaki górskie. Pogoda na kwiecień napawa optymizmem. Pierwsza połowa miesiąca to dominacja słońca, z krótkotrwałymi przerwami na deszcz, który może się pojawić 5,6 i 12-14 kwietnia. Na termometrach od 5 do 12 stopni Celsjusza. W drugiej połowie kwietnia zrobi się cieplej. Będziemy też mieć do czynienia z większą ilością słonecznych dni. Na termometrach od 8 do 15 stopni Celsjusza. Padać nie powinno.

Jeśli Twoje plany są związane z regionem Karkonoszy, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

Noclegi w Karpaczu
Noclegi w Szklarskiej Porębie
Noclegi w Kowarach
Noclegi w Jeleniej Górze

Pogoda w kwietniu 2020 w Beskidach


Podobnie pod względem aury, będzie również w Beskidach. Tu przez cały miesiąc dominacja słońca, chociaż mogą się zdarzać przelotne opady deszczu. Spokojnie, tu nawet w niepogodę, jest co robić. Beskidy – cudowny region górski, niezależnie od warunków tam panujących, o każdej porze roku robią wyjątkowe wrażenie, a okoliczne atrakcje turystyczne tylko stanowią dopełnienie całości, jako miejsca idealnego na wypoczynek. A jak będzie z pogodą? Typowo wiosennie i słonecznie, z krótkotrwałymi przejściowymi opadami deszczu. Pierwsza połowa miesiąca zapowiada się słonecznie i z temperaturami od 10 do 15 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 6 i 14-15 kwietnia. W kolejnych dniach, temperatura nieznacznie spadnie – do około 7-9 stopni Celsjusza, pojawią się też przelotne opady śniegu z deszczem. Na szczęście nie oznacza to powrotu zimy, gdyż w kolejnych dniach powróci słońce i temperatury na poziomie nawet 16-18 stopni Celsjusza.

Poszukujesz sprawdzonych noclegów w Beskidach? Mamy coś dla Ciebie!

Noclegi w Szczyrku
Noclegi w Ustroniu
Noclegi w Muszynie
Noclegi w Koniakowie

Kwiecień-plecień da o sobie znać również w tym roku. Na ogół będziemy mieć do czynienia z piękną, słoneczną aurą, jednak krótkotrwałe akcenty zimy również się pojawią. Taki to już urok tego miesiąca.

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

Następny artykuł 7 miejsc, w których się...

Komentarze

Zobacz również

Biuro Obsługi Klienta

Infolinia:

801 000 781

poniedziałek - piątek, 8:00 - 18:00

Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!

Aplikacja dla właścicieli obiektów

Dowiedz się więcej