Polskie kino na Festiwalu Dwa Brzegi

Polskie kino na Festiwalu Dwa Brzegi

Podczas Festiwalu Dwa Brzegi wielbiciele polskiej kinematografii będą mieli okazję spotkać najwybitniejszych polskich twórców i zobaczyć najlepsze produkcje filmowe! A wszystko w magicznej scenerii Kazimierza Dolnego...

Polskie kino, które zaprezentuje Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, to kilkanaście premier, spotkania z czołówką wybitnych twórców i  przegląd najnowszych trendów rodzimej kinematografii. Miłośnicy polskiego kina z pewnością nie przegapią udziału w tak wielkim wydarzeniu.

Serwis Nocowanie.pl obejmuje oficjalny patronat medialny nad Festiwalem Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Słowo klucz tegorocznych spotkań to MIŁOŚĆ. Taki tytuł nosi nie tylko nagrodzony na 63. KFF dokument Filipa Dzierżawskiego, który zostanie zaprezentowany w sekcji Muzyka Moja Miłość, ale również historia kryzysu małżeństwa Marii (Julia Kijowska) i Tomka (Marcin Dorociński) opowiedziane w filmie Sławomira Fabickiego. Gościem Dwóch Brzegów będzie także Leszek Wosiewicz, który w swoim nowym filmie „Był Sobie Dzieciak” opowiada historię niezwykłego spotkania młodego Polaka i Niemki. Ich wzajemną fascynację  konfrontuje z zaprogramowaną przez wojnę nienawiścią.

W Kazimierzu spotkamy Tomasza Wasilewskiego, którego „Płynące wieżowce" zdobyły duże uznanie w Karlovych Varach. Film wygrał tam prestiżowy konkurs „East of The West”. To historia czytelna w swym etycznym przekazie, ale i odważnie mówiąca o ludzkiej kondycji - wyjaśniał reżyser. Na Dwóch Brzegach pojawi się w towarzystwie aktorów Marty Nieradkiewicz i Mateusza Banasiuka. 

Andrzej Jakimowski osobiście zaprosi widzów na projekcję „Imagine”. Weźmie też udział w festiwalowej „Lekcji Kina”.

29 lipca uczestnicy Dwóch Brzegów obejrzą film Katarzyny Klimkiewicz pt. „Zaślepiona”. Będzie można także nadrobić zaległości podczas, odbywającej się w ramach sekcji PÓŁ KRÓTKO, PÓŁ SERIO, projekcji jej „Hanoi-Warszawa”. Obraz prezentowany był już podczas 4 edycji festiwalu.

W programie nie mogło zabraknąć kinowego debiutu Bodo Koxa - „Dziewczyny z szafy”. Do Kazimierza przyjadą też jego aktorzy: Wojciech Mecwaldowski, Magda Różańska oraz Piotr Głowacki.

Kolejny mocno reprezentowany gatunek to dokument. W swoim filmie „Wszystko jest możliwe” reżyserka Lidia Duda przedstawi widzom 76-letnią Teresę Bancewicz – podróżniczkę i autostopowiczkę. Na Dwa Brzegi wracają Bartek Konopka i Piotr Rosołowski z nowym filmem „Sztuka znikania”. Duet w zabawnej formie pokazuje zderzenie dwóch kultur.

Podczas Dwóch Brzegów zobaczymy nowy dokument Michała Nekandy-Trepki „Campo di Fiori”, w którym odsłania dramat nieczystego sumienia Polaków. Motywem przewodnim jest znany wiersz Czesława Miłosza. Film nawiązuje do nakręconej w 1993 roku „Karuzeli", filmie opowiadającym o relacjach polsko-żydowskich z okresu zagłady.

Uwaga! Od 15 lipca, poprzez stronę festiwalu, można dokonywać rezerwacji biletów na poszczególne wydarzenia!

Więcej szczegółów na: www.kazimierzdolny.plwww.dwabrzegi.pl

Następny artykuł Tam, gdzie rozbrzmiewa...

Komentarze

Zobacz również

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta


Dotrzyj do 3 mln turystów
Dodaj swój obiekt

Sprawdź naszą ofertę!