Pogoda na Boże Narodzenie 2018

"O białych Świętach, wciąż marzę, bo w mej pamięci ciągle mam..." - słowa tej piosenki zdają się w trafny sposób odzwierciedlać oczekiwania większości z nas. Magia świąt z białym puchem za oknem czyni ten dzień jeszcze bardziej wyjątkowym i magicznym, natomiast ulice, drzewa i chodniki ozdobione świątecznymi dekoracjami nabierają dodatkowego uroku. Czy pogoda na Święta Bożego Narodzenia pozwoli nam cieszyć się opadami śniegu? Niewykluczone, jednak nie będą to bardzo intensywne opady. Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy prognozę pogody na Święta Bożego Narodzenia w 2018 roku.

Ostatnie lata to zwykle wiosenna pogoda na Boże Narodzenie i zima na Wielkanoc. Wiele na to wskazuje, że w tym roku możemy spodziewać się jednak nieznacznych opadów śniegu tylko w niektórych regionach, przez co będziemy mogli się cieszyć magią świąt ze śniegiem za oknem. Prognozuje się temperaturę kilka kresek powyżej zeraz z możliwymi opadami śniegu. W nocy temperatura będzie osiągać wartość kilka stopni poniżej 0. Opadów śniegu możemy się spodziewać w Wigilię lub kilka dni później.

 

Niesprzyjająca aura do świątecznych przygotowań

 

Czy aura pozwoli odczuć nam świąteczny nastrój podczas przygotowań? Z pewnością nie, gdyż pogoda będzie wyjątkowo kapryśna. Prognozuje się opady deszczu, miejscami powodujące gołoledź - uważajmy zatem na drogach i chodnikach, gdyż może być naprawdę ślisko.

 

Pogoda na Boże Narodzenie 2018 nad morzem

 

Coraz popularniejsze w ostatnich latach staje się świętowanie Bożego Narodzenia nad morzem. Czy aura będzie sprzyjać i pozwoli poczuć prawdziwy klimat świąt? Niestety nie, gdyż prognozuje się temperatury na poziomie 3-4 stopni w Gdańsku i 1-4 stopnie w Sarbinowie. Opady śniegu możliwe jedynie na Pomorzu Zachodnim, na Pomorzu będzie dominował deszcz, przez co o zimowej aurze za oknem możemy jedynie pomarzyć.

 

Mimo wszystko, warto jest wybrać się nad morze w święta. Wiele obiektów noclegowych przygotowało wyjątkowe oferty na Boże Narodzenie w popularnych nadmorskich miejscowościach. Sprawdź koniecznie:

 

Noclegi w Chałupach

Noclegi w Międzyzdrojach

Noclegi w Dębkach

Noclegi w Świnoujściu

 

Pogoda na Boże Narodzenie na Podlasiu

 

Podlasie, uważane za najzimniejszy region w Polsce, nie zaskoczy prawdziwie zimową aurą w Święta Bożego Narodzenia. Pogoda, podobnie jak w większej częsci kraju, wyjątkowo kapryśna z temperaturami na poziomie maksymalnie 2 stopni Celsjusza w Suwałkach. Spodziewane są również opady deszczu, przechodzące w marznący deszcz, dlatego zachowajmy szczególną ostrożność. W Augustowie będzie bardzo podobnie - świętowaniu będą towarzyszyć opady marznącego deszczu i temperatury na poziomie 2 stopni Celsjusza. Śnieg? Raczej niemożliwy.

 

Poszukujesz noclegów na Podlasiu? W naszym portalu odnajdziesz wyjątkowe oferty noclegowe popularnych podlaskich miejscowościach:

 

Noclegi w Atenach

Noclegi w Białymstoku

Noclegi w Hajnówce

Noclegi w Sejnach

 

Pogoda na Boże Narodzenie w Polsce centralnej

 

Święta w środkowej części naszego kraju, jak przystało na ostatnie lata, nie przyniesą nam niestety typowo zimowej aury. Prognozuje się temperatury do maksymalnie 4 stopni w Warszawie i do tego możliwe przejaśnienia. Zamiast śniegu spodziewane są opady marznącego deszczu. Podobna sytuacja w Łodzi, gdzie aura będzie również mało świąteczna. Klimat przypadających świąt będą nam przypominać jedynie pięknie oświetlone ulice, szopki bożonarodzeniowe i wszechobecne dekoracje witryn sklepowych. Jednakże w tym wszystkich to nie pogoda jest najważniejsza - jest to wyjątkowy czas, więc wykorzystajmy go jak najlepiej, świętując z rodziną i przyjaciółmi. Pogoda stanowi jedynie uzupełnienie tego, co najważniejsze.

 

Pogoda na Boże Narodzenie w górach

 

Wyjazd na narty i przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia w wybranym obiekcie noclegowym? Ostatnio jest to bardzo popularna opcja spędzania świąt wśród polskich turystów. Odchodzi się od tradycyjnego siedzenia przy stole, wybierając aktywne spędzanie czasu podczas świąt. Coraz popularniejsze stają się kierunki górskie, ze względu na możliwość jazdy na nartach. Również coraz więcej obiektów noclegowych z góry przygotowuje wyjątkowe oferty na święta dla turystów, włącznie z Wigilią. Taki sposób spędzania świąt ma swoje zalety, ponieważ przebywamy w gronie części rodziny i mamy wyjątkową możliwość spalenia świątecznych kalorii. Pogoda na Boże Narodzenie w górach będzie zachęcać do aktywnego szaleństwa na stokach narciarskich. Prognozuje się niewielkie opady śniegu, jednak warto podkreślić, że sezon narciarski będzie rozpoczęty odpowiednio wcześniej, ze względu na możliwość wyprodukowania sztucznego śniegu. Jeśli śnieg na święta, to tylko w górach!

 

Pogoda na Boże Narodzenie w Tatrach

 

Pogoda w Tatrach podczas Bożego Narodzenia będzie wyjątkowo korzystna i zimowa. Temperatury w okolicach 0 stopni w Zakopanem i przelotnymi opadami śniegu, pozwolą nacieszyć się prawdziwą atmosferą świąt. Kto nie marzył o świętach w górach w domku z kominkiem? Jest ku temu wyjątkowa okazja w tym roku. W Białce Tatrzańskiej warunki pogodowe bardzo dobre i zimowe - prognozuje się temperaturę w okolicach -1 stopnia Celsjusza. Mogą pojawić się przelotne opady śniegu, które podkreślą wyjątkowy charakter tych świąt.

 

Pogoda na Boże Narodzenie w Karkonoszach

 

Pogoda w Karkonoszach nie będzie niestety tak obiecująca, jak w Tatrach. Śnieg spodziewany jedynie na Śnieżce w Karpaczu, a w miejscowościach aura wyjątkowo kapryśna i bardzo zmienna. Temperatura na poziomie 4 stopni Celsjusza z opadami deszczu ze śniegiem, przechodzącymi w marznący deszcz będzie niekorzystnie wpływać na nasze samopoczucie. Podobna sytuacja w Kowarach, gdzie prognozuje się temperatury o wartości nawet 5 stopni Celsjusza. Do tego opady deszczu. Jednak nie powinno nas to martwić, prezenty pod świąteczną choinką i przysmaki na świątecznym stole wynagrodzą każdą niepogodę.

 

Pogoda na Boże Narodzenie w Pieninach

 

Święta spędzone w Pieninach mają swój urok, nawet jeśli deszcz za oknem. Aura w Szczawnicy wyjątkowo jesienna z opadami deszczu, przechodzącymi w marznący deszcz i temperaturą na poziomie 2 stopni Celsjusza. W Czorsztynie jest szansa, że święta będą choć odrobinę białe, ponieważ temperatura na poziomie -1 stopnia Celsjusza i wcześniejsze opady śniegu, powinny zagwarantować biały puch za oknem w dniu Wigilii i pozostałych dni świątecznych.

 

Pogoda na Boże Narodzenie w Bieszczadach

 

Bieszczady, cud natury przywitają Święta Bożego Narodzenia wyjątkowo słoneczną aurą i temperaturami w granicach 0 stopni Celsjusza. Taką pogodę prognozuje się w Wołosatem. Padać nie powinno, śnieg możliwy jedynie w wyższych partiach gór i na stokach narciarskich. W Ustrzykach Dolnych bardziej kapryśna pogoda, z możliwymi opadami marznącego deszczu.

 

Pogoda na Boże Narodzenie w Beskidach

 

Beskidy na Święta Bożego Narodzenia w ostatnim czasie są dość często wybieranym kierunkiem na wyjazd przez turystów. Jest szansa, że tu w tym roku święta będą białe. Spodziewane są temperatury w okolicach 2 stopni Celsjusza w Brennej, do tego opady śniegu i możliwy marznący deszcz. Aura może nieco kapryśna, jednak warto podkreślić, że taki wyjazd ma niepowtarzalny charakter i pozwala poczuć magię świąt z dala od otaczającej nas codzienności. Podobna sytuacja pogodowa w Ustroniu, jednak tu w głównej mierze będzie przeważał deszcz i deszcz ze śniegiem.

 

Na podstawie przewidywań synoptyków, wygląda na to, że i w tym roku śniegu na święta będzie "jak na lekarstwo". Pogoda bardzo zmienna, miejscami typowo jesienna, jednak niech nas to nie martwi, bo Wigilia to wyjątkowy czas, kiedy możliwe są wszelkie niespodzianki. Może więc aura obdaruje nas prezentem w postaci śniegu...

 

Źródło: accuweather.com

 

fot. jill111 (Pixabay.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również