Pogoda na październik 2019

O październiku można mówić wiele. Zazwyczaj kojarzy się on z chłodem i deszczową pogodą, jednak ostatni rok pokazał, że potrafi zaskoczyć ciepłem i słoneczną aurą. A jak będzie w tym roku? Na podstawie przewidywań synoptyków przygotowaliśmy długoterminową prognozę pogody na październik 2019.

„W krótkie dzionki października, wszystko z pola, sadu znika” - to przysłowie idealnie obrazuje miesiąc październik, kiedy to podczas pięknej, złotej jesieni prowadzone są zbiory jabłek, śliwek i innych smacznych, polskich owoców. W miesiącu tym zauważalny jest spadek podróży i wyjazdów w popularne regiony. Wynika to z wielu czynników. Przede wszystkim dni są krótkie, za oknem deszcz i jesienna szaruga, a i czasu wolnego na dłuższe wyjazdy również brakuje. Warto więc wykorzystać ten czas na nadrabianie zaległości, związanych z ulubionymi książkami, filmami, czy też spotkania ze znajomymi. Można też planować imprezę sylwestrową, gdyż ofert w październiku będzie już naprawdę sporo.

 

Miesiąc ten można idealnie podzielić na 2 części związane z pogodą. Pierwsza połowa ze słońcem i temperaturami dochodzącymi miejscami nawet do 20 stopni i druga połowa z opadami deszczu, a nawet deszczu ze śniegiem i temperaturami poniżej 10 stopni Celsjusza. Noce będą chłodne, mogą pojawić się również przygruntowe przymrozki. Sprawdźmy szczegóły pogodowe dla poszczególnych regionów kraju.

 

Pogoda na październik 2019 nad morzem

 

Nad morzem całkiem przyjemnie, o plażowaniu jednak możemy pomarzyć i odliczać dni do lata i następnych wakacji. Na spacery jednak, pogoda będzie idealna. Warto wykorzystać ten czas i wybrać się na dłuższą wędrówkę w gronie rodziny lub znajomych. Przesycone jodem powietrze na doskonały sposób na relaks i odpoczynek. Pierwsza połowa października zapowiada się ciepło i słonecznie. Temperatury będą osiągać wartości od 12 do 17 stopni Celsjusza. Opady przelotne i symboliczne możliwe 8 i 11 października. Niestety pogorszenie pogody spodziewane jest w drugiej połowie miesiąca. Wtedy dominował będzie deszcz, a na termometrach zobaczymy wartości poniżej 10 stopni Celsjusza. Mogą pojawić się również jesienne sztormy.

 

Planujesz wyjazd nad morze w październiku? Sprawdź koniecznie propozycje noclegów w popularnych miejscowościach:

 

Noclegi w Międzywodziu

Noclegi w Chałupach

Noclegi w Jarosławcu

Noclegi w Stegnie

 

Pogoda na październik 2019 na Mazurach

 

Sytuacja pogodowa na Mazurach w październiku bardzo zbliżona do tej nad morzem. Podziwianie regionu w żółto-czerwonych kolorach? Dlaczego nie! Piękna złota jesień prognozowana jest głównie na pierwszą połowę października, kiedy to dominować będzie słońce, a na termometrach zobaczymy od 12 do 15 stopni Celsjusza. Opady deszczu i pogorszenie pogody zapowiadane jest od 13 października. Wtedy już praktycznie do końca miesiąca będziemy mieć do czynienia z deszczem i niezbyt sprzyjającą aurą. Wartości temperatur będą stopniowo się obniżać. Prognozuje się od 5 do 10 stopni Celsjusza. W ostatnim dniu października możliwe również opady deszczu ze śniegiem.

 

Poszukujesz sprawdzonych noclegów na Mazurach? Mamy coś dla Ciebie!

 

Noclegi w Starych Juchach

Noclegi w Rucianem-Nidzie

Noclegi w Olsztynie

Noclegi w Kruklankach

 

Pogoda na październik 2019 w Polsce centralnej

 

Mieszkasz lub przebywasz w Polsce centralnej? Wykorzystaj ten czas na zwiedzanie ciekawych miast, które są pełne niezwykłych zabytków. Pogoda Ci w tym wszystkim pomoże, szczególnie w pierwszej połowie miesiąca. Spacery w gronie rodziny, spotkania z przyjaciółmi, wycieczki rowerowe, czy też czytanie książki na ławce w parku. Jesień, jak widać ma wiele pozytywnych stron, z których na pewno będzie można skorzystać w pierwszej połowie października. Prognozuje się wówczas dużą ilość słońca i temperatury na poziomie 13-17 stopni Celsjusza. Padać może tylko przelotnie i wyłącznie 6 października. Na pogorszenie aury musimy się przygotować w drugiej połowie października. Tu podobnie, jak we wcześniej wspomnianych regionach, zrobi się chłodniej. Pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na chwile ze słońcem można liczyć tylko od 22 do 26 października. Na termometrach zobaczymy od 6 do 11 stopni Celsjusza.

 

Jeśli wybierasz się do miejscowości w Polsce centralnej i poszukujesz noclegu, to już dziś zarezerwuj swój nocleg!

 

Noclegi w Warszawie

Noclegi w Toruniu

Noclegi w Ciechocinku

Noclegi w Poznaniu

 

Pogoda na październik 2019 w górach

 

W regionach górskich w październiku można zauważyć znacznie mniejszą liczbę turystów. Dla miłośników gór pora roku, czy miesiąc nie stanowią jednak żadnego problemu, dlatego też można spotkać turystów, którzy dzielnie zdobywają kolejne szczyty górskie. Podkreślić jednak należy, że październik jest tym miesiącem, w którym dni są krótkie, wraz ze wzrostem wysokości robi się zdecydowanie chłodniej, a i na samych szlakach miejscami może być ślisko. Warto więc zachować szczególną ostrożność i wybierać bezpieczne szlaki.

 

W październiku aura będzie sprzyjać wyprawom górskim w pierwszej jego połowie. Dominować będzie słońce. Nie oznacza to jednak, że o ciepłych ubraniach możemy zapomnieć. Wręcz przeciwnie. Pogorszenia aury, podobnie jak w całej Polsce, musimy się spodziewać w drugiej połowie października. Temperatury spadną poniżej 10 stopni, pojawią się opady deszczu, a w wyższych partiach gór również śniegu. Sprawdźmy pogodowe szczegóły dla poszczególnych regionów górskich.

 

Pogoda na październik 2019 w Tatrach

 

Tatry są regionem popularnym w każdym miesiącu. Większość ludzi rozmyśla już o planach związanych z Sylwestrem w górach. Zakopanem w tej kwestii stanowi numer 1, co doskonale widać w zainteresowaniu i w ofertach przygotowanych z myślą o turystach. Póki co skupmy się jednak na pięknej, złotej jesieni, która prognozowana jest dla Tatr w pierwszej połowie miesiąca. Na termometrach będziemy mogli zobaczyć wartości od 12 do 16 stopni Celsjusza. Padać nie powinno. Pogorszenie pogody prognozowane jest od 13 października. Towarzyszyć prawie codziennie będą nam opady deszczu, a bliżej końca miesiąca również śniegu. Na termometrach od

7 do 10 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem raczej znikome. Druga połowa października to typowa jesienna szaruga.

 

Jesień w Tatrach? Znajdź swój wymarzony nocleg!

 

Noclegi w Zakopanem

Noclegi w Zębie

Noclegi w Poroninie

Noclegi w Białce Tatrzańskiej

 

Pogoda na październik 2019 w Pieninach

 

Bajkowo, słonecznie i ciepło zapowiada się pierwsza połowa października w Pieninach. Aura niemalże przypominająca tę letnią, dlatego warto odpowiednio wykorzystać czas i podziwiać ten wspaniały region w jesiennych barwach, bo w drugiej połowie miesiąca będzie zdecydowanie gorzej. Do 13 października temperatury na poziomie 15-19 stopni Celsjusza oraz dużo słońca. Przelotne opady deszczu możliwe 5 i 6 października. Pogorszenia pogody możemy się spodziewać od 13 października. Będzie to typowo deszczowa druga połowa miesiąca, jednak w porównaniu do poprzednich regionów, tu temperatury nie powinny spadać poniżej 10 stopni Celsjusza.

 

Marzy Ci się wyjazd w Pieniny? Zrealizuj swój plan!

 

Noclegi w Krościenku nad Dunajcem

Noclegi w Łapszach Niżnych

Noclegi w Krośnicy

Noclegi w Grywałdzie

 

Pogoda na październik 2019 w Bieszczadach

 

O tym, jak wyjątkowe są Bieszczady, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Mają w sobie to coś, co każdego roku, niezależnie od pory roku, przyciąga do siebie turystów z całego kraju. Bez wątpienia zachęcać będzie pierwsza połowa października, kiedy to prognozowana jest duża ilość słońca. Będzie nieco chłodniej niż we wcześniej wymienionych regionach górskich, jednak przyjemnie. Termometry pokażą od 10 do 15 stopni Celsjusza. Z negatywnej strony pokaże się nam październik w jego drugiej połowie. Temperatury od 4 do 10 stopni Celsjusza, do tego opady deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i samego śniegu. Chwile ze słońcem? Raczej znikome.

 

Rzucasz wszystko i wyjeżdżasz w Bieszczady? Wybierz dla siebie najlepszy nocleg!

 

Noclegi w Hoczewiu

Noclegi w Lutowiskach

Noclegi w Komańczy

Noclegi w Polańczyku

 

Pogoda na październik 2019 w Karkonoszach

 

Region górski, który zazwyczaj jest tym najchłodniejszym, w przypadku października nie wypada tak najgorzej. Na pewno turyści będą mogli się nacieszyć piękną, złotą jesienią, która w Karkonoszach robi naprawdę niesamowite wrażenie. Pierwsza połowa miesiąca z dużą ilością słońca i temperaturami od 12 do 14 stopni Celsjusza. Przelotne opady deszczu możliwe 5, 8 i 11 października. Na pogorszenie aury musimy być przygotowani w drugiej połowie miesiąca. Wtedy to niemal codziennie prognozowany jest deszcz ze śniegiem. Pogoda będzie negatywnie wpływać na samopoczucie, dlatego lepiej naładować „akumulatory” w pierwszej części października. W drugiej połowie prognozowane temperatury wyniosą od 5 do 8 stopni Celsjusza.

 

Jesienny wyjazd w Karkonosze to bardzo trafiony pomysł! Wybierz się i Ty!

 

Noclegi w Karpaczu

Noclegi w Szklarskiej Porębie

Noclegi w Jeleniej Górze

Noclegi w Ściegnach

 

Pogoda na październik 2019 w Beskidach

 

Beskidy to region górski, który przypadnie do gustu każdemu. Szlaki dostosowane zarówno dla początkujących, jak i wykwalifikowanych miłośników gór to niezwykła przyjemność obcowania z tym regionem górskim. Podobnie, jak w całym kraju, również i tu pogodę w październiku można podzielić na dwie części. Pierwsza niemalże letnia, z temperaturami dochodzącymi nawet do 19 stopni Celsjusza. Do tego dużo słońca i raczej niemożliwe opady deszczu. Druga część października to już niestety gorsze informacje. Jesień pokaże się wówczas ze swojej, gorszej deszczowej strony. Na termometrach od 7 do 12 stopni Celsjusza. Chwile ze słońcem możliwe od 22 do 26 października.

 

Planujesz wyjazd w Beskidy? Wybierz swój nocleg!

 

Noclegi w Wiśle

Noclegi w Muszynie

Noclegi w Węgierskiej Górce

Noclegi w Rymanowie-Zdroju

 

Jesień wkracza do Polski na dobre. W październiku pokaże się ze swojej dobrej i tej gorszej strony. Pomimo tego, warto miło spędzić czas i rozpocząć odliczanie do lata – to już w sumie nie tak długo.

 

Źródło informacji pogodowych: accuweather.com

 

fot. Public Domain Pictures (pexels.com, CC0)

Komentarze

Dziękujemy za dodanie komentarza i witamy w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji konta i publikacji dodanych treści, prosimy o kliknięcie
w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres
e-mail.

Dziękujemy za dodanie komentarza w serwisie Nocowanie.pl


W celu aktywacji komentarza, prosimy o kliknięcie w przycisk "Aktywuj" widoczny w wiadomości, którą wysłaliśmy na podany adres e-mail.',

Zobacz również