Piramida w Rapie

Rapa -, 19-500 Rapa
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
8 /10

Ocena na podstawie 4 opinii

zygmar01
Byłem, zwiedziłem kilka dni temu. Chciałem skorzystać z WC, ale niestety pomi...
Dodaj opinię

Opinie (4)

8 Bardzo dobry
Dodaj opinię
 • 10
  zygmar01
  2017-08-27 20:24:09

  Byłem, zwiedziłem kilka dni temu. Chciałem skorzystać z WC, ale niestety pomimo tylu lat działalności, nie nadaje się do użytku. Kompletna porażka. Musiałem iść na nowy parking. Przynajmniej mają normalne WC.

 • 2
  anna12345
  2017-08-27 13:23:20

  Nowy parking jest super! Miłe panie pobierają opłatę " co łaska " za parkowanie, chociaż nie ma informacji, że jest płatny. WC kosztuje dodatkowe 2 zł. Jeśli nie chcesz zapłacić to panie nie są już takie uprzejme jak na początku. Miód bez naklejek świadczy o tym, że sprzedawca ma coś na sumieniu.

 • 10
  Maciek27
  2017-08-20 19:40:00

  Przyjechaliśmy tu po dwuletniej przerwie. Wybraliśmy nowy parking, który znajduje się po lewej stronie jadąc z Bań Mazurskich ( przepyszne lody :D ) Nie żałowaliśmy decyzji, gdyż lokalizacja jest super, o wiele bliżej zabytku. Panie ze stoiska z pysznym miodem udzielają bezpłatnych informacji na temat Piramidy oraz okolicznych zabytków. Są miłe i pomocne. Chętnie wrócimy tam za rok :) Polecam !

Opis obiektu

Piramida w Rapie to popularny mazurski zabytek, znajdujący się tuż przy granicy z Rosją. Piramida jest grobowcem rodziny Farenheit. Budowla powstała w XIX wieku i do dnia dzisiejszego stanowi jedną z atrakcji turystycznych regionu. Przy jej powstawaniu rodzina Fahrenheit inspirowała się piramidami egipskimi. 

 

Piramida miała być dogodnym miejscem do mumifikacji zwłok i w ten sposób stworzono budowlę o wielkiej mocy koncentracji pozytywnego promieniowania energii Ziemi i Kosmosu. Jest to możliwe przed odpowedni kształt sklepienia wewnętrznego, jak i wykonanie podstawy piramidy z kamienia polnego. 

 

Cechy charakterystyczne piramidy:

- 15,9 m wysokości;

- podstawa kwadratowa;

- 68-70 stopni pochylenia ścian zewnętrznych;

- 51-52 stopnie pochylenia ścian wewnętrznych;

- 3 otwory wentylacyjne;

 

W grobowcu pochowane są 3 osoby.