
Warszawska 10 | Wygodny Apartament |Blisko Centrum
3 286 zł
Zanim powstała obecna bryła Dworca Głównego były przed nią jeszcze dwie. Historia dworca sięga roku 1879 roku kiedy to została uruchomiona pierwsza stacja o nazwie Gdingen. Był to nieduży drewniany, parterowy budynek przy strażnicy. Rozbudowę rozpoczęto dopiero w 1893 roku, kiedy powiat wejherowski oraz zarząd prowincji Prusy postanowił sfinansować inwestycję. Na początku 1894 roku oddano do użytku przystanek osobowy, jednak opłata za bilet odbywała się dopiero na stacji docelowej. W 1905 roku dobudowano pomieszczenia służbowe i nadstawnię, a dwa lata później murowaną poczekalnię. Od tej pory Gdynia zaczęła rozwijać się jako osada letniskowa dzięki bezpośredniemu połączeniu z Gdańskiem, Sopotem, a nawet Berlinem. Dworzec był dalej rozbudowywany pomimo I wojny światowej, a potem wojny polsko-bolszewickiej. W 1926 roku powstał zupełnie nowy dworzec po drugiej stronie torów. Łączył on styl dworu polskiego z architekturą regionalną nawiązując również do historyzmu narodowego. Początkowo budynek podzielony był funkcjonalnie na część letnią i zimową. Dworzec poddawany był dalszej rozbudowie. W 1930 roku nadano jej klasę piewszą, a rok później podzielono na Gdynię Osobową i Gdynię Port. Najstarsza część starego dworca (po drugiej stronie) została rozebrana. Dworzec Główny został zniszczony w czasie II wojny światowej i odbudowany prowizorycznie w 1945 roku, jednak z powodu wielkości postanowiono na jego miejscu postawić nowy (stoi do dzisiaj). Usytuowany dokładnie w miejsu przedwojennego. Budowę ukończono w 1955 roku. Dworzec zbudowany jest w stylu socrealistycznym. Chciano by dworzec ten był najnowocześniejszym w kraju tuż obok dworca centralnego w Warszawie. W 2009 roku budynek został wpisany do rejestru zabytków, a w 2010 roku rozpoczęto gruntowny remont i modernizację dworca.
Plac Konstytucji 1, Gdynia

3 286 zł

Rewelacyjny
12 opinii340 zł

556 zł
Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz wsparcia, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta
Śmierdząca, brudna toaleta. Obsługa niegrzeczna. Pani sprzątała wszystkie klapy toalet jedną ścierą. Nigdy więcej tu nie wrócę, jeśli nie będę musiala
Toaleta na dworcu bardzo droga (4,5zł za osobę). Za tą cenę powinny one być piękne i pachnące. A niestety tak nie jest. To jest przesada. Szczególnie, że nie jest to pierwsze miasto odwiedzane przez turystów.
Chamstwo na całego. W okienku ,,HRABIANKI" z petem w gębie ,które odnoszą się wulgarnie w stosunku do podróżnych.Nic się nie zmieniło od kilku lat.Może ktoś tym się zajmie.
Uwazamy ze opalta za toalete 4,5zl to jest przesada. W takim miejscu gdzie tysiace ludzi przemieszcza sie, korzysta z kolei, toalety powinny byc bezplatne, Tak samo jak na lotniskach i innych dworcach. A w dodatku Pani ktora wpuszcza ludzi do toalety jest bardzo nie mila, niczym gestapo na wejsciu. Miejsce ogolnie niesympatyczne i brudne.
Dworzec jako taki, jest całkiem wporządku. Nie polecam toalet, pracują tam mega grubiańskie i chamskie "baby"